سند توسعه اشتغال زنان در مرکز امور زنان تصویب شد

شبکه ایران زنان – برنامه پنجم توسعه در ذیل ماده ۲۳۰، مرکز امور زنان و خانواده را موظف به اجرای برنامه هایی در حوزه توسعه امور زنان نموده است و بحث اشتغال زنان به خصوص اشتغال زنان سرپرست خانوار و دختران فارغ التحصیل یکی از بندهای آن است.

معاون سرمایه های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: ما باید یکسری مولفه هایی داشته باشیم تا از حضور زنان در عرصه های اقتصادی استفاده شود.

به گزارش مهرخانه، پروین هدایتی با حضور در غرفه پایگاه تحلیلی- خبری تحلیلی مهرخانه در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها، به تشریح سند توسعه اشتغال زنان که به تازگی در مرکز امور زنان تصویب شده پرداخت و اظهار داشت: برنامه پنجم توسعه در ذیل ماده ۲۳۰، مرکز امور زنان و خانواده را موظف به اجرای برنامه هایی در حوزه توسعه امور زنان نموده است و بحث اشتغال زنان به خصوص اشتغال زنان سرپرست خانوار و دختران فارغ التحصیل یکی از بندهای آن است.

وی با اشاره به بیانات رهبری در سومین نشست راهبردی گفت: رهبرانقلاب در بیاناتشان اشاره کردند که با اشتغال زنان در صورتی که به نقش های همسری و مادری آن ها لطمه نزده و از اختلاط به دور باشد، مخالف نیستند و ما در این سند این موضوع را در نظر گرفته ایم.

هدایتی افزود: ما باید یکسری مولفه هایی داشته باشیم تا از حضور زنان در عرصه های اقتصادی استفاده شود؛ چراکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و باید به عنوان یک سرمایه انسانی به آن ها نگاه شود. این سند با نگاه حمایتی به زنان و دو مولفه مهمی که رهبری بر آن تاکید کرده اند، طراحی شده است و به خوبی مشخص است که عدم استفاده از ظرفیت زنان در راه پیشرفت جامعه نتایج نامطلوبی به بار خواهد آورد.

وی به بحث ایجاد تعادل در نقش های زنان جامعه اشاره کرد و گفت: نقش اصلی زنان در حوزه خانواده شکل می گیرد و بهتر است تعادلی بین نقش های زنان در خانه و اجتماع ایجاد شود و سیاست های حمایتی باید به گونه ای باشد که از ظرفیت های زنان در عرصه اجتماع و اقتصاد استفاده شود به شرطی که مغایر با نقش های همسری و مادری او نباشد.

معاون سرمایه های اجتماعی مرکز امور به تغییر مدل های اشتغال زنان اشاره و تصریح کرد: مدل های جدید اشتغال باید به سمت توانمندی زنان حرکت کند، با توسعه مشاغل خانگی و دورکاری می توان حضور زنان در اجتماع را به خوبی ترسیم کرد و اینگونه لطمه ای به سایر نقش های زنان وارد نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.