فرزندان اتباع بیگانه بمب های ساعتی جامعه ما هستند که هر آن منفجر خواهند شد

در جامعه امروز ما زنانی هستند که به تنهایی بار زندگی را به دوش می کشند و یا از ارگانی مثل بهزیستی ، کمیته امداد و …مساعدت می گیرند حال آنکه در این اجتماع زنان سرپرست خانواری زندگی می کنند که فرزندان بی هویتی دارند و هیچ مدرک قانونی برای ارائه ندارند.

به گزارش خبرگزاری زنان ایران (ایونا) یک پژوهشگر در امور زنان با بیان مطالب فوق افزود :این زنان مانند صفری می مانند که به هیچ یکی متصل نیستند ودر جامعه هیچ نقطه اتکایی ندارند و رفتار جامه با آنها عادلانه نیست .

نسرین عطاریان در گفتگو با خبرنگار ایونا گفت : زنان اتباع بیگانه به دلیل تعهدات مذهبی ،تعهدات ملی را کنار گذاشته و همسر اتباع شده اند و اکنون گریبانگیر پیامدهای سوء این قضیه شده اند که یک واقعیت تلخ درون اجتماع محسوب می شود .

این پژوهشگر جهاد دانشگاهی ضمن اشاره به این موضوع که فرزندان اتباع کلاف های سردرگمی در جامعه هستند گفت : چنین فرزندانی هیچ نقطه اتکایی ندارند ، هیچ گونه وابستگی احساس نمی کنند و همین واقعیت کلیه فرصت های اجتماعی را از آنها گرفته و همه گونه کجروی و انحرافات اجتماعی را برای آنها و جامعه به همراه دارد .

وی افزود : فرزندان و زنان اتباع شرایط اقتصادی بسیار نامناسب دارند و یک پتانسیل فوق العاده خطرناک برای جامعه محسوب می شوند. اگر آنها کار کنند حقوقشان کافی نخواهد بود و هرگز با آنها عادلانه رفتار نمی شود .آنها منبع تولید خطر در جامعه هستند که همیشه فاصله اجتماعی شدید با دیگران احساس می کنند .

عطاریان خاطر نشان کرد : اگر این فرزندان بتوانند ازدواج کنند یک نگرانی همیشه در تمام ابعاد زندگیشان اثر گذار است و این فشار اقتصادی و فاصله اجتماعی به تبع نگاه مردم را نسبت به این ها منفی می کند و دختران اتباع بیشتر ترجیح می دهند که در خانه بمانند و ازدواج نکنند تا در جامعه تحقیر نشوند .

وی در ادامه گفت : اینها انسان هستند و این واقعیتی است درون جامعه که نباد چشم ها را روی آن بست زیرا که پیامدهای آن در دراز مدت جامعه را در بر می گیرد و ماباید منتظر عواقب بدتر آن در جامعه باشیم .

عطاریان در پایان گفت : دولت باید مشکل قانونی را در اجتماع حل کند و رابط حلقه های جدا شده اجتماعی گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.