چالشهاي حوزه زنان در صورت تعامل دولت و سازمانهاي غيردولتي با سرعت شناسايي و رفع مي‌شود

دبير اجرايي مجمع عمومي سازمان‌هاي غير دولتي زنان گفت: دستگاه‌هاي دولتي براي شناسايي و رفع چالش‌هاي زنان بايد با سازمان‌هاي غيردولتي همكاري كنند؛ زيرا در صورت تعامل اين دو، مسايل و مشكلات حوزه زنان با سرعت شناسايي و رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار «زنان» ايسنا محترم جمالي در سمينار سه روزه‌اي كه با حضور 270 سازمان غيردولتي فعال در امور زنان در كيش برگزار شده است، اظهار داشت: يكي از شرايط اساسنامه مجمع عمومي سازمان‌هاي غيردولتي زنان غيرسياسي بودن سازمان غيردولتي است؛ اما متاسفانه بسياري از مسايل و مشكلات زنان دستخوش مسايل و مباحث سياسي قرار مي‌گيرد كه اين مساله موجب كندي حل مشكلات مي‌شود.

وي تصريح كرد: هم اكنون تلاش مي‌شود كه بحث و طرح مسايل زنان از مسايل سياسي جدا شود كه خوشبختانه در اين زمينه توفيق‌هاي نيز حاصل شده است .

دبير مجمع عمومي شبكه سازمان‌هاي غيردولتي با اشاره به برگزاري سمينار سه روزه با حضور 270 سازمان غيردولتي فعال در امور زنان اظهار داشت: سازمان‌هاي غيردولتي شركت‌كننده طي اين مدت مباحث و موضوعات مرتبط با زنان، جوانان ، محيط زيست، اجتماع و مسايل خيريه‌اي و … را پيگيري مي‌كنند. همچنين در اين مجمع سازمان‌هاي غيردولتي اساسنامه انجمن را بررسي كرده و نقطه نظرات خود را براي اصلاح آن ارائه مي‌دهند.

وي خبر داد: انتخابات شوراي مركزي مجمع عمومي سازمان‌هاي غيردولتي زنان نيز برگزار مي‌شود كه تا كنون براي تقويت در اين شورا 400 نفر اعلام آمادگي كرده‌اند تا از ميان آنها 9 نفر از منتخب و معرفي شوند.

جمالي در ادامه تصريح كرد: در اين جلسه تلاش مي‌شود علاوه بر افزايش حضور سازمان‌هاي غيردولتي شهرستاني، يك سهميه نيز به اقليت‌هاي ديني در شوراي مركزي اختصاص يابد.

در ادامه سوسن صفاوردي، معاون بين‌الملل شبكه سازمان‌هاي غيردولتي در سخناني با اشاره به بودجه شبكه سازمان‌هاي غير دولتي خاطرنشان كرد: بودجه اين شبكه از طريق حق عضويت‌هاي دريافتي از اعضا، كمك‌هايي كه تحت عنوان اجراي طرح‌هاي مختلف از سازمان‌هايي مانند محيط زيست و دفتر امور زنان ارائه مي‌شود تامين شده و يارانه‌اي از دولت دريافت نمي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.