عضو كميسيون اجتماعي مجلس هفتم: ازدواج موقت و تشكيل خانه عفاف، چاره‌‏ساز است

خبرگزاري انتخاب : يك عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس هفتم، ازدواج موقت و تشكيل خانه عفاف را چاره‌‏ساز ساماندهي به بحث زنان خياباني دانست و گفت: اگر بتوانيم محتواي” خانه عفاف” را همانند نام مقدس آن، تقدس ببخشيم، قطعا بخشي از گرفتاري‌‏ها حل مي‌‏شود.

مرتضي فضل‌‏علي در گفت وگو با “ايلنا”، افزود: وجود پديده زنان خياباني واقعا مساله‌‏اي زشت و نامبارك براي جمهوري اسلامي ايران است و قطعا با وجود اين همه حوزه‌‏هاي ديني، سازمان‌‏هاي تبليغاتي و دستگاههاي فرهنگي و ارشادي و ساير دستگاه‌‏هاي ديگر، وجود اين پديده بسيار ناميمون است.

وي افزود: البته زنان خياباني به چند گروه تقسيم مي‌‏شوند، اول عده‌‏اي كه به هر صورت دنبال سودجويي‌‏ها و لاابالي‌‏گري‌‏ها و ناهنجاري‌‏هاي اجتماعي هستند و بخش ديگري كه معمولا نيز رشد اخير پديده زنان خياباني را در كشور موجب شده است، زناني هستند كه به دليل فقر و نداري و بدبختي تن به اين مساله داده‌‏اند.

وي افزود: البته دسته دوم زنان خياباني، علي‌‏القاعده بايد شناسايي شوند و بايد از دسته اول زنان خياباني تفكيك شوند و با معرفي آنها به نهادهايي نظير كميته امداد امام خميني(ره)، بهزيستي و هلال احمر، علت گرايش آنها به تن‌‏فروشي را از بين ببريم.

فضل‌‏علي با اشاره به رشد باندهاي فساد در كشور، گفت:‌ ‏متاسفانه عده‌‏اي از اين زنان خياباني كه معمولا نيز در دسته دوم مي‌‏گنجند، افرادي هستند كه شايد اسير دست يك‌‏سري گردانندگاني باشند كه از زمينه مساعد در جامعه ما چنين سوءاستفاده‌‏هايي مي‌‏كنند.

وي با تاكيد بر جمع آوري زنان خياباني از پايتخت كشور، گفت: رشد محسوس اين پديده در كشور هم براي مردم دردآور و هم سوال برانگيز است.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس هفتم ادامه داد: متاسفانه متوليان بحث مبارزه با پديده زنان خياباني، باري به هر جهت كار مي‌‏كنند و دچار روزمرگي شده‌‏اند و با حساسيت لازم و كافي به مبارزه با پديده زنان خياباني نمي‌‏پردازند و يا اينكه تنها به صورت مقطعي به موضوع مي‌‏پردازند.

فضل‌‏علي افزود: علي‌‏القاعده بايد يك تشكيلات و سازماني تشكيل شود تا به عنوان تشكيلات مادر حلقه‌‏هاي ذيربط در مبارزه با زنان خياباني را با هم مرتبط و كل مجموعه را هدايت كند.

وي در مورد تشكيل جايگاه‌‏هاي ويژه براي فعاليت زنان همانند رژيم گذشته و يا برخي كشورهاي جهان، گفت:‌‏ اين چنين تشكيلاتي كه بخواهيم زنان خياباني را شناسنامه‌‏دار كنيم و به آنها رسميت دهيم، با جامعه ديني تناسب ندارد.

وي اضافه كرد: در كشوري كه حكومت‌‏اسلامي پياده كرده و دنبال مي‌‏كند و كرامت انساني مطرح است، رسميت دادن به زنان خياباني قطعا مناسب نيست.

فضل‌‏علي افزود: براي چاره جويي اساسي، بحث زنان خياباني بايد تسهيلات ازدواج نظير مسكن و اشتغال را ايجاد كرد، سپس اگر عضوي پيدا شد كه بخواهد مخل فرهنگ و اجتماع باشد، با آن برخورد قضايي شود.

وي ازدواج موقت را در شرايط كنوني جامعه چاره‌‏ساز ساماندهي به بحث زنان خياباني دانست وگفت: ازدواج موقت مي‌‏تواند بحث قابل قبولي باشد، منتهي چيزي كه الان در جامعه ما نمي‌‏توان اسم آن را آورد، بحث ازدواج موقت است زيرا در ذهنيت جامعه جا باز نكرده است و متاسفانه در فرهنگ ما جا نيفتاده است.

وي با تاكيد بر لزوم فرهنگسازي در مورد بحث ازدواج موقت در جامعه براي كاهش بسياري از مشكلات درجامعه، گفت: خانه‌‏هاي عفاف كه چندي پيش مطرح شده بود، نامش نام مقدسي است و اگر بتوانيم واقعا محتوايش را هم با همين تقديس دنبال كنيم، قطعا مي‌‏تواند قابل پذيرش باشد و بخشي از گرفتاري‌‏ها را حل كند.

فضل‌‏علي ادامه داد: البته در ارتباط با زنان خياباني به عنوان يك ناهنجاري اجتماعي در كميسيون اجتماعي بحث است ولي متاسفانه نهادهاي ذيربط به صورت هماهنگ و مجدانه تا به حال چيزي به كميسيون ارايه نداده‌‏اند تا اين بحث را سامان دهيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.