جامعه شناسان با رسمي شدن فاحشگي به عنوان شغل مخالفند

خبرگزاري فارس: در حالي كه حاميان و سود كنندگان از تجارت زنان و فاحشگي مي‌كوشند تا اين معضل اجتماعي را به عنوان يك شغل رسمي و آبرومندانه در غرب مطرح كنند محققان علوم اجتماعي با استناد به آمارها فاحشگي را يك شغل نمي‌دانند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اينترنتي CWF وابسته به مركز زنان متعهد براي نجات آمريكا محققان اين مركز با استناد به آمارهاي موجود در مورد وضعيت روحي و رواني و جسمي فاحشه‌هاي رسمي و داراي مجوز در ايالات متحده معتقدند كه فاحشگي يك شغل نيست بلكه يك جنايت و يك معضل اجتماعي است كه بايد براي درمان آن فكري كرد.

پروفسور مليسا فيولي كه از محققان باسابقه در تحقيقات و آموزش‌هاي مرتبط با فاحشگي است مي‌گويد 88 درصد از زناني كه در آمريكا رسماً فاحشه هستند از وضع خود ناراضي‌اند و خواهان رها شدن از اين وضعيت فلاكت‌بار هستند.

پروفسور دونا ام‌هوسگن از محققان دانشگاه رودآيلند مي‌افزايد: آمارها حاكي از آن است كه آثار زيان‌بار فاحشگي در روح و جسم زنان بيش از آن است كه بتوان آن را يك شغل ناميد.

او در اشاره به برخي از اين آمارها مي‌افزايد: فاحشه‌ها 18 برابر بيشتر از زنان هم‌سن و هم‌نژاد و هم‌وضعيت خود در معرض كشته شدن و مورد جنايت واقع شدن هستند.

علاوه بر اين 80 درصد آن‌ها دچار كبودشدگي‌ها و خون‌سردگي‌هاي شديد در عضلات و بدن خود هستند و 35 درصد آن‌ها دچار شكستگي استخوان مي‌شوند. 47 درصد اين زنان دچار شكستگي در سر و صورت هستند .

آمارها همچنان نشان مي‌دهد كه 86 درصد فاحشه‌هاي آمريكايي دچار افسردگي شديد و 41 درصد آن‌ها از زندگي نااميد هستند. 64 درصد آن‌ها احساس علاقه و نياز به خودكشي دارند و 63 درصد آن‌ها لااقل براي يكبار دست به خودكشي زده‌اند.

علاوه بر اين 68 درصد آن‌ها نشانه‌هاي استرس شديد و عدم تعادل رواني را دارند.

پروفسور ام‌هوگس با اشاره به اين آمارها مي‌افزايد: اين‌ها نشانه‌هاي يك شغل نيست اين‌ها نشانه‌هاي يك معضل اجتماعي و يك جنايت عليه انسان‌هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.