آموزش حقوق زن در “قانون اساسی”محور فعالیت سازمان های غیردولتی زنان

معاون امور اجتماعی و شوراهای وزیر کشور گفت : آموزش حقوق زن در “قانون اساسی” باید محور فعالیت ها و اقدامات سازمان ها و تشکل های غیردولتی زنان قرار گیرد .

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران (ایونا) ، دکتر محمد رضا مجیدی در نشست فعالان سازمان های غیردولتی و کانون های فرهنگی – اجتماعی زنان با بیان مطلب فوق افزود : با توجه به ظلم تاریخی به زن که با نام دین و اسلام اعمال شده است ، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به منظور تظلم و دادخواهی از آن جایگاه ویژه ای برای زنان قایل شده است .

وی همکاری سازمان های مردمی نهاد بانوان را در امور آنان خواستار شد و افزود : با همکاری شما در امر مدیریت سازمان های غیردولتی و همچنین همکاری شما در امر آموزش می توان به زیربناهای توسعه اقتصادی و اجتماعی دست یافت .

مجیدی تصریح کرد : توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه در پرتو توجه خاص به نهادهای اجتماعی به خصوص نهاد خانواده که در اصل 10 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به آن پرداخته شده است ، می باشد که این امر بدون آموزش امکان پذیر نیست .

وی خطاب به نمایندگان سازمان های مردمی نهاد بانوان گفت : تقویت نهاد خانواده باید سرلوحه فعالیت های شما قرار گیرد و تنها راه مقابله با آسیب های اجتماعی و ارتقای سلامت اجتماعی ، تلاش در جهت تقویت بنیاد خانواده است که بایستی در برنامه ریزی های مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی کشور به آن محوریت داده شود .

معاون امور اجتماعی و شوراهای وزیر کشور با تاکید بر اینکه تقویت و استحکام بخشیدن به نهاد خانواده بسیار مهم است ، افزود : در پیروزی انقلاب ، مدیریت خانوادگی و تقویت نظام خانواده منجر به پرورش جوانانی شد که ثمره آن پیروزی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران شد .

خبرنگار : قاسم پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.