وزير بهداشت :بايد از سقط‌‏ هاي غيرقانوني در كشور جلوگيري شود

وزير بهداشت, اعلام كرد: با توجه به اينكه كشور ما كشوري اسلامي است؛ طبق قانون براي مواردي خاص سقط جنين جايز است و بايد از سقط‌‏هاي غيرقانوني جلوگيري كنيم.

به گزارش خبرنگار ايلنا, دكتر كامران باقري لنكراني, وزير بهداشت, درمان و آموزش پزشكي در جمع خبرنگاران, گفت: قانونگذار براي سقط جنين قوانيني مشخص كرده؛ زيرا بيماري از اين سقط‌‏ها منجر به مرگ فرد مي‌‏شود.

وي در خصوص داروهاي تقلبي, گفت: بسياري از داروهاي تقلبي مانند مكمل‌‏ها, بعضي داروهاي تقويتي و ترك اعتياد مبناي علمي ندارند و خطرناك هستند.

به گفته لنكراني, بايد براي كاهش تقاضا در زمينه مصرف دارو فرهنگ‌‏سازي شود.

وي تصريح كرد: خوشبختانه رسانه ملي در اين زمينه كارهاي مثبتي انجام داده و ميزان برنامه‌‏هاي اين مباحث از يك درصد به 7 درصد رسيده است.

وزير بهداشت, با اشاره به بحث رسيدگي به تخلفات پزشكان, گفت: رسيدگي به تخلفات پزشكان متخلف‌‏ را از تهران آغاز كرده‌‏ايم و مبناي رسيدگي به تخلفات ما قانون است و از برخورد سليقه‌‏اي خودداري مي‌‏كنيم.

وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر پزشكان در بيشتر نقاط كشور حضور دارند و درآمد بسياري از آنها بسيار پايين است و تعداد محدودي از آنها از رانت‌‏هاي خاص استفاده مي‌‏كنند.

لنكراني, در خصوص بيماري آنفلوانزاي مرغي, گفت: هيچ مواردي از آنفلوانزاي مرغي در كشور وجود ندارد و وزارت بهداشت و سازمان حفاظت از محيط‌‏زيست در اين زمينه با هم همكاري مي‌‏كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.