دو دختر مبتلا به ايدز كه در مركز “اميدوار” نگهداري مي‌‏شدند، مجددا به خيابان‌‏ها بازگشتند

رييس انجمن مددكاران ايران, اعلام كرد: دو دختر مبتلا به ايدز كه در مركز نگهداري از زنان آسيب‌‏ديده “اميدوار” نگهداري مي‌‏شدند، پس از تخليه مركز توسط بنياد مستضعفان، فرار كرده و در خيابان‌‏ها رها شده‌‏اند.

به گزارش ایلنا، دكتر مصطفي اقليما, رييس انجمن مددكاران ايران,گفت: متاسفانه به دليل برخورد نامناسب نيروي انتظامي و بنياد مستضعفان با مسوولان و مددجويان مركز “اميدوار” برخي از زنان اين مركز در خيابان‌‏ها رها شده‌‏اند.

وي افزود: بنياد مستضعفان كه مدعي حمايت از بي‌‏بضاعتان است، با اين كار خود در واقع به مستضعفان واقعي، ظلم كرده است.

به گفته اقليما, مسوولان بنياد مستضعفان با اشتباه خود باعث بي‌‏سرپناه شدن عده‌‏‌‏اي از زنان خياباني و دختران فراري كه كسي از آنها حمايت نمي‌‏كند، شدند.

وي تصريح كرد: رييس‌‏جمهور كه براي سركشي به وضعيت استان‌‏هاي محروم مسافرت مي‌‏كند، بايد توجه كند كه در تهران نيز افراد بي‌‏سرپناه و نيازمند به كمك، وجود دارد.

وي يادآور شد: بنياد مستضعفان براي تصاحب برخي از زمين‌‏هاي در اختيار بهزيستي از طريق دادگاه انقلاب اقدام كرده است، در حالي‌‏كه اين‌‏كار بايد از طريق دادگاه‌‏هاي عادي حقوقي انجام شود.

اقليما, با اشاره به اينكه براي رسيدگي به اين وضعيت با رييس جمهور و مقام معظم رهبري مكاتبه شده است, گفت: نامه‌‏اي سرگشاده به رييس جمهور و رهبر معظم رهبري نوشتم و خواستار پيگيري اين قضيه شدم.

وي خاطرنشان كرد: بارها براي خريد يا اجاره مكاني ديگر با هدف اسكان اين دختران مراجعه كرده‌‏ايم، اما بلافاصله مردم آن محل شكايت كرده و مانع اقامت زنان در آن مكان شده‌‏اند.

به گفته اقليما, با توجه به شرايط خاص اين افراد، دولت بايد با بهزيستي همكاري كند تا مراكزي كه در حال حاضر چنين وظيفه‌‏اي را به عهده دارند، تعطيل نشوند.

وي افزود: پس از شكايت ما از بنياد مستضعفان, نماينده‌‏اي از دادگاه انقلاب آمد و مركز را پلمپ كرد و عوامل بنياد مستضعفان را نيز بيرون كرد تا بحث پيگيري شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.