اولین خانه زنان نخبه فرهنگی ایران ایجاد می شود

برای مشارکت بیشتر بانوان کشور در عرصه های فرهنگی و اجتماعی طرح ایجاد خانه نخبگان و فرهیختگان اجرا می شود .

به گزارش سرویس فرهنگی خبرگزاری زنان ایران (ایونا) از ارومیه ، کارشناس گروه برنامه ریزی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت : با هدف سازماندهی زنان نخبه ی فرهنگ دینی طرح ایجاد خانه نخبگان و فرهیختگان در کشور اجرا می شود که در مراحل اجرایی برنامه های این طرح از مهر ماه سال جاری آغاز شده است .

حمیده باقری با بیان اینکه خانه نخبگان و فرهیختگان زنان فرهنگ دینی یک تشکل نیست بلکه یک شبکه انسانی است گفت : در خانه نخبگان و فرهیختگان زنان از ایده ها و تولیدات فکری و فرهنگی آنان در کارگروه های مشورتی استفاده خواهد شد .

وی گفت : متولی این طرح سازمان تبلیغات اسلامی است که رویکرد بومی سازی و تفکر زدایی در آن لحاظ شده و به شرایط و اعتقادات استانی اجرا خواهد شد .

باقری به خبرنگار ایونا اضافه کرد : تشکیل خانه نخبگان و فرهیختگان ایجاد یک فضای فرهنگی است تا زمینه مشارکت فرهنگی و اجتماعی زنان کشور در عرصه های فعالیت های فرهنگی و اجتماعی فراهم شود .

به گفته وی شناسایی آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور متناسب با شرایط منطقه ، ایجاد بستری مناسب برای بازخوانی و احیای نگرش های ارزش اسلام به زن ، ایجاد ، بسط و هدایت جنبش اجتماعی زنان بر پایه تفکر و عقلانیت مبتنی بر دین در سطوح مردمی از جمله اهداف این طرح است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.