زنان بدسرپرست هم از حمايتهاي بهزيستي برخوردار ‌مي‌شوند

معاون دفتر آسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي از تدوين طرح حمايت از زنان متأهل در معرض آسيب اجتماعي خبر داد.

دكتر غلامرضا رضايي‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: بر اساس اين طرح زنان داراي همسر معتاد، متواري، بي‌قيد نسبت به خانواده، خشن و يا داراي مشكلات روحي و رواني نيز تحت حمايت بهزيستي قرار مي‌گيرند.

وي تصريح كرد: متاسفانه برخي از اين زنان به دليل نداشتن مهارت لازم براي اشتغال در معرض انواع آسيب‌هاي اجتماعي قرار مي‌گيرند و در برخي موارد به امور خلاف روي مي‌آورند.

معاون دفتر آسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي خاطرنشان كرد: تا كنون بر اساس دستورالعمل‌هاي جاري سازمان بهزيستي زنان تنها در صورت فوت همسر يا مطلقه بودن مي‌توانستند از حمايت‌هاي سازمان بهزيستي برخوردار شوند.

وي يادآور شد: بر اساس طرح حمايت از زنان متأهل در معرض آسيب اين زنان تحت پوشش آموزش‌هاي تخصصي روانشناسي و مددكاري قرار مي‌گيرد تا در صورت امكان نسبت به توانمندي مرد خانواده اقدام شود و در عين حال زنان هم به منظور اشتغال، آموزشهاي فني و حرفه‌اي ببينند.

معاون دفتر آسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي خاطرنشان كرد: بر اساس اين طرح كمك‌هاي موردي به خانواده‌هاي دچاي مشكل شديد معيشتي و همچنين سرمايه اوليه كار نيز پيش‌بيني شده است.

وي در پايان تاكيد كرد: اين طرح در صورت تامين اعتبار به صورت آزمايشي در برخي استان‌هاي كشور در سال جاري اجرا مي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.