همسرم مهدورالدم بود، حكم الهي را اجرا كردم

خبرگزاري فارس: افسر يكي از ارگان هاي نظامي كه مرتكب قتل همسرش شده بود صبح امروز در جلسه دادگاه مدعي شد همسرش مهدور‌الدم بوده است. متهم به نام امير در دادگاه گفت: همسرم فساد اخلاقي داشت و به اين خاطر او را كشتم.

در جلسه دادگاه كه به رياست قاضي نورالله عزيز محمدي و حضور چهار قاضي مستشار برگزار شد، متهم به نام امير گفت: همسرم فساد اخلاقي داشت و به اين خاطر او را كشتم.

در ابتداي جلسه دادگاه حيدري نماينده دادستان تهران با قرائت كيفرخواست گفت: در اين پرونده امير متهم به قتل همسرش به نام مينا است. او با پرت كردن همسرش از طبقه پنجم ساختماني در سعادت آباد مرتكب قتل شده بود و از تاريخ 9 فروردين ماه سال گذشته در بازداشت است.

وي ادامه داد: متهم در بازجويي ها با اعتراف به قتل مدعي شده است همسرش با پسر جواني به نام ميلاد رابطه داشته است. ميلاد با اعترافات امير بازداشت و در بازجوييها به اين رابطه اعتراف كرد.

نماينده دادستان تهران سپس به گزارشات پزشكي قانوني اشاره كرد و گفت: پزشكان پزشكي قانوني علت مرگ مينا را شكستگي جمجمه بر اثر اصابت جسم سخت اعلام كرده اند. پزشكان هچنين احتمال جنون متهم را در گزارش ديگري رد كرده اند.

حيدري در پايان براي متهم تقاضاي مجازات قانوني كرد.

با دفاعيات نماينده دادستان تهران از كيفرخواست، قاضي نورالله عزيز محمدي از اولياي دم مقتول خواست با حضور در جايگاه شكايت خود را مطرح كنند.

سه دختر مقتول در دادگاه از خون مادرخود گذشت كرده و پدرشان را بخشيدند. اما پدر مقتول براي دامادش تقاضاي قصاص كرد.

با اعلام شكايت پدر مقتول وكيل او نيز با حضور در جايگاه گفت: امير مجوز نداشته كه با پي بردن به اين رابطه همسرش را به قتل برساند. مقتول قصد جدايي از همسرش را داشت كه او پس از توافق بر سر اين كار از مينا خواست از طلاق منصرف شود.

رئيس دادگاه سپس اتهام امير را به او تفهيم كرد و از او خواست به دفاع از خود بپردازد. متهم 43ساله پس از حضور در جايگاه گفت: من قتل را قبول دارم و در دفاع از خود 33 صفحه لايحه نوشته ام. در اين پرونده بعضي مسائل ناموسي مطرح است كه از دادگاه مي خواهم در جلسه اي غيرعلني به آنها پرداخت شود.

وي ادامه داد: پس از پي بردن به رابطه همسرم چند بار به ميلاد تذكر دادم كه از زندگي ام خارج شود ولي او توجه اي به اين موضوع نكرد.

موضوع را با همسرم در ميان گذاشتم ولي هيچ تأثيري در او نداشت.

به چند كلانتري و دادگاه هم مراجعه كرده و از همسرم شكايت كردم .درحال جداشدن از هم بوديم كه خانواده همسرم خواستند به زندگي ام ادامه دهم.

پدر ميلاد هم با او صبحت كرده بود ولي آنها حاضر نبودند رابطه شان را قطع كنند.

يكبار همسرم را نزد عالمي بردم ولي صحبت هاي آن فرد نيز هيچ تأثيري در او نداشت.

من اصل را بر برائت گذاشته بودم و از او خواستم توبه كند. روز قبل از حادثه براي اينكه ببينم همسرم با ميلاد رابطه دارد يا خير. نوار كاستي را در خانه كار گذاشتم. وقتي عصر به خانه آمدم و نوار را بررسي كردم متوجه شدم همسرم با ميلاد تلفني صحبت كرده است.

به كلانتري رفتم و شكايتي مطرح كردم رئيس كلانتري با خانواده ميلاد تماس گرفت و خواست كه جلوي رابطه پسرشان با همسرم را بگيرند ولي آنها گوش نكردند.

روز حادثه همسرم را به پشت بام كشاندم و قسمت هايي از نوار را براي او گذاشتم تاگوش كند. همسرم از شب قبل قصد خودكشي داشت و وصيت نامه اش را هم نوشته بود. پس از شنيدن نوار قصد داشت خودش را به پايين پرت كند كه مانع شدم.

از او خواستم توبه كند تا من از تقصيرش بگذرم. در حال صحبت بوديم كه او با سنگ ضربه اي به سرم زد. عصباني شدم. سنگ را به سرش كوبيدم. دوباره خواستم توبه كند ولي او در جواب گفت:‌ميلاد را دوست دارم هر كاري مي خواهي انجام بده.

پس از 20 سال زندگي مشترك اين حرف براي من سنگين بود. او را بردم لب نرده ها و براي سومين بار خواستم توبه كند ولي باز هم قبول نكرد. من هم به پايين پرتش كردم.

وقتي دخترانم متوجه ماجرا شدند اول گفتم مادرتان خودكشي كرده است. اما درجلسه بازجويي به قتل اقرار كردم و از بازپرس خواستم به دخترانم نگويد.

متهم ادامه داد: قبول دادم كارم قانوني نبوده است. اما همسرم مهدورالدم بود و من حكم الهي را انجام دادم.

من به مينا علاقه داشتم و تمام زندگي ام را براي او گذاشته بودم.

قاضي:‌اگر در زمان درگيري نمي گفت به ميلاد علاقه دارد او را نمي كشتي؟

متهم: جوابي ندارم.

قاضي همچنين از فرزندان مقتول در خصوص ارتباط مادرشان با ميلاد پرسيد كه آنها ادعا كردند شاهد حضور ميلاد در خانه شان بوده‌اند.

با دفاعيات متهم وكيل مدافع او نيز در دفاعياتش گفت: همسر موكل پس از 20 سال به او خيانت كرده و زناي محصنه انجام داده بود.

اين پرونده از مصاديق ماده 226 قانون مجازات اسلامي است و اولياي دم حقي براي او ندارند به همين خاطر تقاضاي برائت او را دارم.

مشكلات اخلاقي مقتول باعث شده بود امير محل زندگي اش را تغيير دهد. ميلاد هم به اين رابطه اعتراف كرده است. با اين وصف تقاضا دارم قرار بازداشت موكلم به قرار ديگري تغيير پيدا كند.

با دفاعيات وكيل متهم قاضي نوالله عزيز محمدي و چهار مستشار دادگاه براي صدور حكم وارد شور شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.