نظرات جالب برگزارکننده شوی مد لباس در تهران

نينا غفاری دختر ۲۴ ساله ايرانی آمريکايی، برای اولين بار با حضور خانمها و آقايان شوی لباسی در تهران برگزار کرد.

به گزارش بي‌بي‌سي در اين شوی لباس که هفتم ارديبهشت ماه در پارکينگ يک خانه مسکونی برگزار شد، مانکنهای دختر و پسر با لباسهايی غير معمول، لابه لای صندلی تماشاچيان قدم می زدند.

پارکينگ پر بود از خبرنگار، عکاس و فيلمبردار. از بين اين همه دوربين که در انتظار ديدار رخسار مانکنها، پارکينگ را به دنبال بهترين گوشه برای ثبت وجب می کردند، مانکنهای دختر همه با سر و صورت پوشيده با حرير سياه و مانکنهای پسر با چشم بندهای سياه بر چشمهايشان وارد شدند.

نينا دليل پوشيده بودن سر و صورت مانکنها را اين طور توضيح داد: “وقتی چيزی پيدا نيست بيشترحرف می زند و باعث می شود تخيل آدم بيشتر به کار بيفتد. من می خواستم با اين ايده، مانکنهارا از شکل معمولی خارج کنم تابا مانکنهای جاهای ديگر دنيا فرق کنند. در جاهای ديگر فقط زيبايی مانکن را می بينند که اگر اين زيبايی را پنهان کنيم، بيننده کنجکاو می شود و می خواهد بداندکه زيراين پوشش چه چيزی پنهان شده است. دلايل بسيار ديگری هم وجود داشت، مثلا اين که می خواستم دخترها طوری ديده شوند که ايرادی گرفته نشود…

لباسها بر خلاف آنچه از مد در خيابانها و مهمانيهای تهران می بينی که تنگ و چسبانند، گشاد بودند. گشاد به اندازه ای که با پوشيدن آنها می توانستی باد را به راحتی از آستينی وارد و از ديگری خارج کنی.

نينا گفت که هدفش از اين کار اين بود که مدلهايی متفاوت با آنچه الان در ايران رايج است ارائه دهد: “بيشتر می خواستم ايده مردم ايران را نسبت به مانتوی تنگ و روسری عوض کنم و کاری بر عکس انجام داده باشم، که مقداری گشاد باشد چون من از پوشش تنگ دختران ايرانی خوشم نمی آيد، به نظر من يک جور بی احترامی نسبت به زنان است. اصلا فرق نمی کند که در چه کشوری هستيد، کشوری اسلامی يا غير؛ من کلاسيک بودن را ترجيح می دهم. به نظر من زنان اين طور زيباتر ديده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.