شيرين عبادي: من از تجمع زنان در روز 22 خرداد حمایت کردم و وکالت آنها را هم برعهده گرفتم

زنستان به نقل از راديو فردا

شماری از فعالان جنبش زنان در نامه ای سرگشاده به محمود هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضاییه خواستار آزادی علی اکبر موسوی خوئینی دبیرکل سازمان دانش آموختگان ایران ادوار تحکیم وحدت شدند. هفته گذشته همچنین اعلام شد شماری از زنانی که پلیس جمهوری اسلامی آنان را در جریان تجمع 22 خرداد علیه قوانین زن ستیز موجود، مورد ضرب و شتم قرار داد، از رفتار خشونت آمیز ماموران به دادگاه شکایت کردند. شیرین عبادی در مصاحبه با رادیو فردا می گوید: من از همان ابتدا از تجمع مسالمت آمیز زنان حمایت کردم و الان هم یکی از وکلای پرونده هستم. .

شیرین فامیلی (رادیو فردا): واکنش به پیامدهای تجمع مسالمت آمیز زنان در 22 خرداد ادامه دارد. شماری از فعالان جنبش زنان در نامه ای سرگشاده به محمود هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضاییه خواستار آزادی علی اکبر موسوی خوئینی دبیرکل سازمان دانش آموختگان ایران ادوار تحکیم وحدت شدند و از جمله نوشتند: ما زنان درک می کنیم همسر آقای موسوی خوئینی به واسطه بازداشت ایشان در چه عذاب و نگرانی به سر می برد.

هفته گذشته همچنین اعلام شد شماری از زنانی که نیروهای انتظامی آنان را در جریان تجمع 22 خرداد مورد ضرب و شتم قرار داده اند، از رفتار خشونت آمیز ماموران به دادگاه شکایت کردند. در پی این شکایت قاضی رسیدگی کننده به پرونده شاکیان زن گفت: نماینده نیروهای انتظامی برای ارائه توضیحات به دادگاه ارائه می شود. شکایت کنندگان 22 قطعه عکس در اثبات ادعای خود به مراجع قضایی ارائه کردند که در آن آثار ضرب و جرح بر بدن دو تن از زنان دیده می شود. شیرین عبادی حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل یکی از وکلای این پرونده است. خانم عبادی می گوید: من از همان ابتدا از تجمع مسالمت آمیز زنان حمایت کردم و اکنون هم یکی از وکلای پرونده زنانی هستم که در این تجمع نیروهای انتظامی آنها را کتک زده اند.

شیرین عبادی: من از تجمع آرام و مسالمت آمیز زنان در روز 22 خرداد که با اجازه حاصل از اصل 27 قانون اساسی برگزار شده، حمایت کردم و در امتداد همین حمایت وکالت آنها را هم برعهده گرفتم و به دادگاه رفتیم، علیه پلیس شکایت کردیم و این که در برخی از سایت ها به نقل قول از یک سایت ایرانی قید شده که من حمایتم را پس گرفتم، این با توجه به عملکرد بعدی من که وکالت خانم ها را برعهده دارم، مشخص است که کذب است. ولی شیوه من این نیست که به هر خبر نادرستی جواب بدهم، عملکرد من نشان دهنده افکار و نظریات من است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.