سهم زنان گيلان در پست‌هاي مديريتي استان كمرنگ است

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي گيلان گفت: سهم زنان استان در پست‌هاي مديريتي استان كمرنگ است.

به گزارش ايرنا، “حسين آرامي ” روز دوشنبه در حاشيه كارگاه آموزشي جنسيت در سرشماري نفوس و مسكن سال ‪ ۸۵‬افزود: نيمي از جمعيت استان را زنان تشكيل مي‌دهند اما حضور آنها در پست‌هاي مديريتي بسيار كم است.

وي اظهار داشت: در بخش خصوصي نيز نقش زنان در مديريت شركتهاو بنگاههاي اقتصادي صنعتي ، كشاورزي و خدماتي كمرنگ است و اگر هم حضور دارند با سهم متعارف آن فاصله دارند.

آرامي يادآور شد : نقش زنان گيلان در بخشهاي كشاورزي و توريست بيشتر است و نقش مهمي در خانواده دارند.

وي در خصوص عوامل دخيل در كمرنگ بودن حضور زنان در بخشهاي مديريتي و كلان جامعه گفت : فرهنگ هر جامعه به عنوان يكي از اين عوامل است.

آرامي خاطرنشان كرد: قبل ازانقلاب در جوامع روستايي و حتي شهري خانواده‌ها به دليل فضاي ناسالم و نامطمئن از يكطرف و سنتي بودن جامعه به ادامه تحصيل فرزندان دختر خود رغبتي نشان نمي‌دادند.

وي تصريح كرد: خانواده اجازه ادامه تحصيل به دختران در مقطع دبيرستان و مراكز مختلط را نمي‌دانند و امكان تحصيلات عاليه براي دختران نيز به دليل دوري از خانواده و نبود امنيت ممكن نبود.

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي گيلان گفت: بعد از پيروزي انقلاب فضاي جامعه عوض شد و رشد خوبي در امور بانوان داشتيم و حكومت نيز با مردم همسو شد لذا نگراني خانواده‌ها به حداقل رسيد و ميدان براي ادامه تحصيل زنان بيشتر شد.

“آرامي ” اضافه كرد: اكنون با گذشت دو دهه از انقلاب فضا بازتر شده و بخش كثيري از جامعه اجازه فعاليت زنان را پذيرفته‌اند ولي در كوتاه مدت نمي توان اين دامنه را افزايش داد.

وي از نگاه مرد سالارانه به عنوان يكي ديگر از موانع فعاليت و مشاركت زنان در جامعه ياد كرد و اظهار داشت : مردسالارانه بودن نظام جامعه موجب شده تا گزينش‌ها و فرصتها به شكل موجود اتفاق بيفتد و زنان نقش كمتري در مديريت داشته باشند.

وي تصريح كرد: بنابراين زنان با تجربه كمتر زمينه ارتقاء كمتري دارند چون اختيار تصميم‌گيري دست مردان است.

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي گيلان ، از مسووليت‌هاي خانوادگي به عنوان يكي ديگر از موانع كمتر بودن نقش زنان در بخشهاي مديريتي كشور ياد كرد، گفت : اگر چه بايد اين طور باشد و جايگاه خانواده نبايد متزلزل شود اما بايد با حفظ حرمت ، هويت و نقش خانواده از قابليت‌هاي زنان در جامعه استفاده شود.

” حسين آرامي ” اضافه كرد: هنوز به لحاظ اقتصادي و اجتماعي در قوانين نتوانستيم سازگاري بين نقش زنان در خانواده و نقشهاي ديگر ايجاد كنيم فقط در زمينه اشتغال پاره وقت بانوان كارهاي انجام شده است.

وي اظهارداشت : هم‌اكنون خانواده‌ها دختران خود را براي تحصيل به اقصي نقاط كشور مي‌فرستند و سهم زنان در دانشگاهها بيشتر از سهم جمعيتي آنان شده لذا فارغ التحصيلان زن نيز سهم بيشتري دارند بنابراين نقش‌هاي مديريتي آنان در آينده بيشتر مي‌شود.

” آرامي ” افزود: مديران بر حسب صلاحيت بايد انتخاب شوند حتي اگر سهم مديران زن داراي صلاحيت بيشتر باشد چون مسووليت‌ها با فرمول قابل اعطاء نيست.

وي خاطر نشان كرد: عكس العمل‌ها در مقابل ديدگاههاي مرد و زن سالاري در حد افراط و تفريط در جامعه وجود دارد كه هيچ يك از اين دو واقعي نيست و اصالت ندارد و در آموزه‌هاي ارزشي و علمي جايگاهي ندارد و با توجه به شرايط خودش بايد احراز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.