“جنایات و مکافات” به کارگردانی چیستا یثربی در صورت تامین بودجه روی صحنه می رود

نمایش “جنایات و مکافات” به نویسندگی و کارگردانی چیستا یثربی در صورت موافقت اداره کل هنرهای نمایشی با اختصاص بودجه به آن روی صحنه می‌رود.

یثربی درباره اجرای این نمایش به خبرنگار مهر گفت: “آقای سرسنگی (مدیر گروه نمایش پردیس هنر و موسیقی دانشگده هنرهای زیبا) از جمله بازبینان این نمایش بود و به من پیشنهاد کرد آن را در تالار مولوی روی صحنه ببرم. قرار شد من نامه ای به آقای پارسایی (مدیر کل هنرهای نمایشی) بنویسم و از ایشان بخواهم کمک هزینه ای از این اداره به نمایش تعلق بگیرد.”

وی ادامه داد: “برخی نمایش هایی که در تالار مولوی روی صحنه می روند قراردادی با اداره کل هنرهای نمایشی ندارند و تنها به آنها کمک هزینه داده می شود و با حمایت این اداره روی صحنه می روند. ما هم از مسئولان اداره کل هنرهای نمایشی همین درخواست را کردیم، اما تاکنون پاسخی به ما داده نشده است.”

کارگردان “جنایات و مکافات” با اعلام اینکه در صورت موافقت اداره کل هنرهای نمایشی با پرداخت کمک هزینه از اول مهرماه این نمایش را در تالار مولوی اجرا می کند، گفت: “گروه برای اجرای نمایش کاملا آماده است، چون مدتی پیش این نمایش در مسکو روی صحنه رفت و بازیگر زن آن نیز جایزه بهترین بازیگر را از این جشنواره دریافت کرد. ما برای اجرا در یک سفارت نیز تمرین کرده بودیم و به همین دلیل گروه کاملا برای اجرا آماده است. در صورتی که زمان اجرای نمایش به تعویق بیفتد، ما فرصت را از دست می دهیم و ممکن است نتوانیم نمایش را روی صحنه ببریم.”

یثربی در نمایش “جنایات و مکافات” بازخوانی جدیدی را بر اساس رمان معروف داستایفسکی ارائه کرده است. در این نمایش مهسا مهجور و حسین کشفی اصل به جای 18 شخصیت رمان بازی می کنند و تنها این دو بازیگر در نمایش حضور دارند. “جنایات و مکافات” دو بار در باکو و مسکو روی صحنه رفته و هر دو بار بازیگر زن نمایش جایزه بازیگری را دریافت کرده است.

دو نمایشنامه ” پری کوچک دریایی” و “چشم هایش می خندد” نوشته یثربی به تازگی از سوی نشر قطره و با همکاری نشر نامیرا منتشر شده است. وی این روزها مشغول نوشتن فیلمنامه ای از نمایشنامه “پری کوچک دریایی” است که احتمالا گلاب آدینه آن را کارگردانی خواهد کرد. این نمایشنامه سال گذشته جایزه دوسالانه ادبیات نمایشی را که در استان خوزستان برگزار شد از آن خود کرد.

“چشم هایش می خندد” سال 82 با نام “یلدا” به کارگردانی حسین پارسایی در جشنواره تئاتر فجر روی صحنه رفت. یثربی قصد دارد نمایش “عاشق ابر سفید” را نیمه دوم سال جاری در تئاتر شهر کارگردانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.