24 درصد سزارین زنان روستایی در مراکز دولتی صورت می گیرد

کارشناس اداره سلامت جمعیت و خانواده گفت: از مجموع سزارین های انجام شده در کشور ، 3/24 درصد آنان در جمعیت روستایی صورت گرفته که 3/24 درصد دولتی و 4/3 درصد آن در بخش خصوصی انجام شده است.

پروین جلیلوند در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، افزود: نتایج تحقیقات انجام شده در سال 79 نشان داد که حدود 35 درصد زایمان ها در کشور به روش سزارین صورت می گیرد که این بررسی ها در سال 84 تحت عنوان برنامه ادغام نظام نوین پایش و ارزشیابی برنامه های بهداشت باروری ، میزان سزارین به 7/40 درصد رسیده است.

وی اظهار داشت: از میان سزارین های انجام شده در کشور 1/28 درصد آن در مراکز دولتی و 6/12 درصد آن در مراکز خصوصی شهری انجام شده است.

کارشناس اداره سلامت جمعیت و خانواده گفت: میزان زایمان های طبیعی در مراکز دولتی حدود 7/47 درصد و در مراکز خصوصی 7 درصد بوده است. همچنین 7/3 درصد زایمان ها نیز جزء زایمان هایی بوده اند که خارج از بیمارستان ها و در بین راه و یا در منزل انجام شده است.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته 5 مورد خاص به عنوان علل سزارین در نظر گرفته و مشخص شد که 3/10 درصد سزارین ها به علت درخواست فرد ، 6/61 درصد با تشخیص پزشک ، 6/25 درصد به علت انجام زایمان قبلی به روش سزارین ، 3/0 درصد به درخواست همسر و 4/2 درصد سزارین های انجام شده به علل دیگر انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.