زنان بيشترين مراجعات را به مراكز مشاوره و مددكاري نيروي انتظامي دارند

رييس مركز مشاوره و مددكاري فرماندهي انتظامي خراسان رضوي گفت: زنان بيشترين مراجعات را به مراكز مددكاري نيروي انتظامي دارند.

سرهنگ سيدمحمد حسيني روز پنجشنبه به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: بيش از ‪ ۸۰‬درصد مراجعين به مراكز مشاوره‌اي و مددكاري نيروي انتظامي در خراسان رضوي را زنان تشكيل مي‌دهند.

وي مهمترين علت اين امر را مربوط به روانشناسي جنسيتي زنان دانست و افزود: زنان در مقايسه با مردان براي گرفتن كمك زودتر ارتباط برقرار مي‌كنند.

او اظهار داشت: از لحاظ سني ‪ ۴۵‬درصد مراجعه‌كنندگان به مراكز مشاوره و مددكاري نيروي انتظامي بين ‪ ۱۹‬تا ‪ ۲۹‬سال دارند.

وي افزود: حدود ‪ ۳۵‬درصد مراجعه‌كنندگان نيز داراي مدرك تحصيلي ديپلم تا ليسانس مي‌باشند.

سرهنگ حسيني با بيان اينكه بيشترين علت مراجعه به مراكز مشاوره‌اي نيروي انتظامي اختلافات خانوادگي است گفت: اين اختلافات گستره و عوامل به وجود آورنده وسيعي دارد.

او اظهار داشت: هم‌اينك كار مطالعاتي در خصوص شناسايي منشاء پديد آورنده اختلافات خانوادگي و راه‌هاي مبارزه با آن در مركز مشاوره و مددكاري استان در دست انجام است.

رييس مركز مشاوره و مددكاري فرماندهي انتظامي خراسان رضوي گفت: مهمترين علتي كه تاكنون در بروز اختلافات خانوادگي شناسايي شده عدم برخورداري از مهارتهاي زندگي است.

وي گفت: درصد زيادي از زوجهاي جوان بدون برخورداري از آموزش لازم در رابطه با مهارتهاي زندگي و نحوه مديريت مشكلات، زندگي مشترك را آغاز مي‌كنند.

او افزود: اين امر به مرور زمان با بروز مشكلات و عدم توانايي زوجين در حل و رفع اختلافات، پيامدهايي را موجب مي‌شود.

وي تاكيد كرد: آموزش مهارتهاي زندگي از جمله مسايلي است كه بايد مورد توجه والدين و متوليان فرهنگ در جامعه قرار گيرد.

او اظهار داشت: طي شش ماه نخست امسال بيش از ‪ ۱۴‬هزار پرونده در مراكز مددكاري كلانتريهاي سطح استان ثبت شده كه ‪ ۸۰‬درصد آنها بعد از مددكاري و مشاوره به مصالحه انجاميده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.