نخستين جشنواره و نمايشگاه ملي اختراعات و ابتكارات زنان برگزار مي‌شود

فارس:جشنواره و نمايشگاه ملي اختراعات و ابتكارات و نوآوري‌هاي زنان توسط موسسه مطالعات و تحقيقات زنان و موسسه حمايت از پژوهشگران، مخترعان و مبتكران ايران برگزار مي‌شود.

به گزارش دبيرخانه جشنواره و نمايشگاه ملي اختراعات و ابتكارات ونوآوري‌ زنان، دبير شوراي راهبردي جشنواره امروز در جمع خبرنگاران گفت: بحمدالله مشاركت زنان در فعاليت‌هاي علمي، اختراعات و نوآوري‌ها بسيار چشمگير است و بايد بسترها و حمايت‌هاي لازم را براي مشاركت بيشتر آنان درحوزه توليد علم براي رسيدن به اهداف چشم‌انداز 20 ساله كشور فراهم نمود.

رفعت بيات، هدف از برپايي اين جشنواره را تحقق مواد 45 و 98 قانون برنامه چهارم توسعه در زمينه گسترش بازار محصولات، تجاري‌سازي دستاوردهاي حوزه اختراع ونوآوري و همچنين توانمندسازي زنان عنوان نمود.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي افزود: بخش نوآوري و اختراعات و ابتكارات نيازمند توجه جدي مراكز سياستگذاري كشور است.

وي ادامه داد: از زمان اختراع تا مرحله توليد سه مرحله خلاقيت، نوآوري وكارآفريني وجود دارد و كارآفرينان سبب تجاري‌سازي محصولات ناشي از ايده‌هاي نو و خلاقانه هستند.

مدير عامل موسسه مطالعات و تحقيقات زنان و رئيس مركز رشد فناوري موسسه مذكور نيز در جمع خبرنگاران گفت: كه برگزاري نخستين جشنواره ملي جاده ابريشم زمينه را براي اجراي جشنواره در سال بعد به طور بين‌المللي فراهم مي‌نمايد.

وي هدف از اجراي جشنواره ملي ابريشم را شناسايي استعدادهاي درخشان زنان در سطوح مختلف سني، جذب سرمايه‌گذاري براي حمايت از اختراعات ، طرح‌ها و نوآوري هاي زنان ، معرفي الگوهاي موفق علمي زنان، ايجاد زمينه رشد زنان، كمك به اجراي طرح‌هاي اقتصادي زنان مخترع و زمينه‌سازي براي برپايي نخستين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي اختراعات و نوآوري‌هاي زنان در سال‌هاي بعد را از اهداف برگزاري جشنواره جاده ابريشم ذكر نمود.

بيات همچنين اعلام نمود كه از 23 آبان ماه، ثبت نام در جشنواره از طريق سايت www.ideagroup.ir آغاز خواهد شد و تا پايان ديماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.