معاون سياسي گيلان: اهميت مسائل زنان براي بسياري از دستگاهها روشن نيست

ایرنا:معاون سياسي استانداري گيلان گفت : در زمان حاضر بسياري از دستگاهها اهميت مسائل مربوط به بخش‌هاي مختلف مرتبط با بانوان را درك نكرده‌اند.

“اكبر درزي ” روز يكشنبه در جلسه كارگروه بانوان و خانواده استان افزود: بايد هرچه زودتر اين خلاء را پوشش دهيم و به تناسب نيازهاي موجود در صدد تامين خواسته‌هاي معقول بانوان برآييم.

وي گفت : شناسايي مسائل و مشكلات مربوط به بانوان و برنامه‌ريزي براي رفع مشكلات خانواده‌ها از فعاليت‌هاي اولويت دار در كارگروه بانوان استان محسوب مي‌شود.

وي اضافه‌كرد: در كميته بانوان و خانواده طرح‌هاي كاربردي بايد در اولويت قرار گيرد و زمينه عملي شدن آنها در جامعه فراهم آيد.

“درزي” گفت : حمايت از زنان بدسرپرست و بي‌سرپرست اعم از حمايت اجتماعي و مشاوره نيازمند همكاري دستگاههاي مختلف استان است.

وي افزود:انجام فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي در ارتباط بابانوان و خانواده مي‌تواند بسياري از خواسته‌هاي اين قشر از جامعه را روشن كه اين امر نيز با همكاري خود زنان و كارشناسان دانشگاهي محقق خواهد شد.

دبير كميته بانوان و خانواده استان گيلان نيز در اين جلسه گفت : تاكنون دستگاهها براي حمايت از برنامه‌ها و طرح‌هاي مربوط به بانوان و خانواده كار چنداني انجام نداده‌اند.

“زهرا شفيع پور” افزود: در استان گيلان آسيب‌هاي اجتماعي زنان بي‌سرپرست و بد سرپرست جزو عوامل مهم آسيب پذيري اين قشر محسوب مي‌شود.

وي اظهارداشت : تاكنون ‪ ۱۷‬طرح براي حمايت از حقوق بانوان و خانواده به دولت ارسال شده كه از اين تعداد پنج طرح به تاييد رسيده است.

وي همچنين از اجراي طرح رحمت در شهرستان رشت خبر داد ، گفت : اين طرح با هدف آشنايي هر چه بيشتر جامعه زنان با مفاهيم قرآن ، سيره نبوي ائمه معصومين و نشر فرهنگ‌هاي ديني اجرا خواهد شد.

وي توانمندسازي زنان و تحكيم بنياد خانواده را از عمده فعاليت‌هاي دفتر امور بانوان و خانواده در استان عنوان كرد، اظهارداشت: اقدامات ارزشمند ديگري نيز براي حفظ جايگاه زنان در استان انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.