تماس دو دقيقه ای شادی صدر با خانواده اش

ميدان: سرانجام شادی صدر توانست کمتر از ۲ دقيقه با دخترش «دريا» صحبت کند. دريا دختر ۷ ساله شادی صدر در اين هفته از مادرش بی خبر بود و امروز عصر به مدت کمتر از ۲ دقيقه توانست با او صحبت کند. شادی صدر هم چنين کمتر از يک دقيقه نيز با همسرش «حسين نيلچيان» صحبت کرده است. دريا پس از اين گفتگوی عاطفی با مادرش بيش از يک ساعت و نيم گريه کرده است. دريا در اين دو روز تعطيلات پيش دوست شادی «آسيه امينی» و دخترش «آوا» بوده است. آسيه هم چند روز پيش آزاد شده است.

آسيه امينی که با يادآوری گريه بی وقفه دريا گريه اش می گيرد، می گويد:«دريا آن چنان گريه می کرد که هيچ چيز نمی توانست او را آرام کند، هر کاری می کرديم او آرام نمی شد، حتی يکی از دوستانمان هم که به ديدن او آمده بود، آن چنان مستاصل شد که خداحافظی کرد و رفت»

آسيه امينی می گويد:« در فرصت چند ثانيه ای که پيش آمد خواستم به شادی دلداری دهم که نگران نباشد، اما آخرش با گريه و بغض شادی و من تلفن قطع شد»

اين تنها تماس شادی صدر با دخترش دريا بوده است،در اين يک هفته بی خبری، دريا که دختر توداری است، سکوت کرده است. ساعت ها در گوشه ای می نشيند و به يک جا خيره می شود.اطرافيان به دريا گفته اند که مادرش شادی به طور ناگهانی به سفر رفته است. او به سفرهای کوتاه و بلند مادرش عادت داشت، اما هر بار پيش از سفر مادرش او را آماده می کرد. از مدت ها قبل به او می گفت که می خواهد به سفر برود. اما اين بارانگار دريا نمی تواند باور کند که مادرش به سفر رفته است، چون صبح زود از مادرش خداحافظی کرده است و بعد از ظهر مادرش در خانه منتظر او نبوده است.

اطرافيان شادی می گويند با تمام تلاش هايی که انجام شده تا جای خالی او معلوم نباشد، اما درس های دريا افت کرده و روزی چندبار به پدربزرگ و مادربزرگش که حالا با آنها زندگی می کند،می گويد که دلش برای مامان تنگ شده است.

حسين نيلچيان همسر شادی هم اين روزها حال خوبی ندارد. او هم در اين مدت کمتر از ۲ دقيقه توانسته با شادی حرف بزند. عصر امروز که شادی به خانه زنگ زده و پس از احوالپرسی کوتاه با حسين و مادرش سراغ دريا را گرفته است. حسين از او شنيده است که حال خودش و محبوبه عباسقلی زاده خوب است،

اما حسين نگران شادی است که بار پيش گفته بود در انفرادی است. شادی معده اش ناراحت است و هيچ خبر دقيقی هم از او نيست. به خصوص که گفته حالا حالا ها خبری از آزادی نيست. بار پيش که شادی تماس گرفته است در مدت کوتاه صحبت کمتر از يک دقيقه ای اش ۶اسم داده و خواسته که وکلا برای کفالت آنها به اوين بروند.

شادی صدر که وکيل پايه يک است روز يکشنبه ۱۳ اسفند در جلوی دادگاه انقلاب همراه موکلش که همان روز در آن جا دادگاه داشته بازداشت و دستگير شده است .

از محبوبه خبری نيست

از طرف ديگر خبری از محبوبه عباسقلی زاده نيست. او حتی در اين مدت يک هفته ای تماسی با خانواده اش نداشته است. دختران او مريم و محيا کاملا نگران او هستند. تلاش هايشان برای يافتن هر گونه اطلاعات درباره مادرشان به نتيجه نمی رسد. حتی در جلوی اوين هم وسايلی که برای او می برند، دريافت نمی شود. همه می گويند که محبوبه در انفرادی است. اما خبر دقيقی از او در دست نيست. دخترانش نمی دانند از چه راهی می توانند اطلاعی درباره مادرشان به دست بياورند. حضور آنها در جلوی اوين و دادگاه انقلاب تا به حال بی نتيجه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.