زنان بانكدار هند قواعد بازار كار را تغيير دادند

روزنامه سرمایه

چگونه يك بانك خصوصي در بمبئي كسب و كار خود را با به‌كارگيري زنان خوشفكر در پست‌هاي مديريت و با ايجاد محيطي مناسب با شرايط زنان اداره مي‌كند.

در سال 1998 زماني كه چاندا كوچهار در سن 36 سالگي مسووليت ادارهء بانك تازه‌تاسيس «آ‌سي‌سي» را به دست گرفت، چيز زيادي دربارهء بانكداري نمي‌دانست. او مي‌گويد: «سيتي بانك و بانك‌هاي ديگر، آ‌سي‌سي را تنها يك عشوه‌گري كوچك دانسته و رشد اين بانك را در بازار بسيار كم‌تر از مقدار واقعي‌اش برآورد كردند.» آن‌ها اين زن باهوش و متكي به نفس كه همه او را از روي لباس‌هاي ساري رنگارنگ و جواهرات به دقت هماهنگ شده با همش مي‌شناختند، را نيز دست‌كم گرفتند.»

در حال حاضر آسي‌سي، دومين بانك بزرگ در هند است كه بيش‌ترين رشد را در بين بانك‌هاي ديگر دارد. اين بانك با بيش از 15 ميليون مشتري و در حالي كه بيش از يك سوم خريدهاي خرده‌فروشي در هند با كارت‌هاي اعتباري آن انجام مي‌شود، رهبر بازار به شمار مي‌آيد و كوچهار – كه در فهرست قوي‌ترين مديران زن جهان،‌سي و هفتمين نفر است – در ماه آوريل، مديريت بانكداري شركت‌هاي بزرگ را به خدماتش اضافه كرد. او همچنين از كانديداهاي اصلي مديرعاملي و مديريت اجرايي بانك بمبئي در پايان سال 2008 در زمان خالي شدن اين پست است.

اين‌كه يك زن در صنعتي كه در تسلط مردان است و در اقتصادي كه زنان، بيش‌تر نقش‌هاي فرعي را ايفا مي‌كنند، به چنين موفقيتي برسد، در بانك‌هاي ديگر هند تعجب‌آور است. اما آسي‌سي با تشخيص قابليت‌هاي زنانه شهرتي را براي خود ايجاد كرده است. سه تن از پنج عضو هيات‌مديره و 13 نفر از 40 مدير ارشد بانك را زنان تشكيل مي‌دهند. در عين حال، يكي از دو رقيب كوچهار براي سمت مديريت اجرايي، شيخا شارماي 47 ساله، مديرعامل شركت پرودنشيال آ‌سي‌سي نيز زن است.

زماني كه اين زنان پيشرو توسط اتحاديهء بانكداري بمبئي،«هنگ‌دامن‌پوشان» ناميده شدند، تلاش كردند كسب و كاري را آغاز كنند كه رشد و رفتار تهاجمي و ريسك پذيرش آن را از سيستم كند و بوروكراتيك بيش‌تر بانك‌هاي چندمنظوره و مشتري مدار هند متمايز مي‌كرد. ك.و.كامات، معاون اجرايي آ‌سي‌سي كه مسوول توسعهء مديران است، مي‌گويد: «همهء مديراني كه ما انتخاب كرديم پيشرفت كرده‌اند و بيش‌تر آن‌ها زن بوده‌اند.»

كامات هميشه براي تحقق چشم‌اندازش در آسي‌سي زنان را به مردان ترجيح داده است.

به طوري كه زنان 30 درصد از كاركنان را تشكيل مي‌دهند اما او معتقد است كه براي پست‌هاي بالاتر اولويتي به آن‌ها نداده است. او مي‌گويد: «اين پست‌ها قطعاً نتيجهء لياقت آن‌ها بوده و بدون هيچ تبعيضي ميان زنان و مردان به دست آمده است.»

معيارهاي او براي انتخاب «مديراني توانا، خردمند و توانا در رهبري تيم‌ها» بوده است و او براي اين «توانايي زنان كه در مقايسه با مردان بي‌طرفانه‌تر فكر مي‌كنند» ارزش زيادي قايل است.

دليل اين‌كه زنان زيادي در اين شركت مشغول به كارند اين است كه آن‌ها در مقايسه با مردان آمادگي بيش‌تري دارند كه با دستمزد كم آسي‌سي كه در پايين‌ترين چارك صنعت است كنار بيايند (اگر ميزان اعطاي سهام به كاركنان منظور شود، وضعيت كاركنان به طور نسبي بهتر مي‌شود.) اين دستمزد بالاتر از دستمزد بانك‌هاي دولتي است اما از دستمزد بانك‌هاي خارجي و ديگر بانك‌هاي خصوصي كم‌تر است. در بيش‌تر موارد، شوهران نان‌‌آور اصلي هستند. رنوكا رامنات 45 ساله مدير آسي‌سي ونچر، يك كسب و كار با سهام خصوصي دو ميليارد دلار، مي‌گويد 12 سال پيش زماني كه همسرش فوت كرد، حقوق او «به اندازهء پول توجيبي» بود. پس از آن درآمد براي او، اهميت بيش‌تري پيدا كرد. اما او با تشويق خانواده‌اش در آسي‌سي ماند، گرچه مي‌توانست در جاهاي ديگر، درآمد بيش‌تري داشته باشد و دليل او هم اين بود كه «در هيچ جاي ديگري نمي‌توانم آنقدر موثر باشم.»

كامات با ايجاد فرهنگ كسب و كاري كمياب فارغ از تعصب جنسيتي، محيط كاري‌اي را به وجود آورده كه زنان در آن احساس راحتي مي‌كنند. آن‌ها با يكديگر حرف‌هاي خودماني دربارهء مسايل خانوادگي و پوشاكشان مي‌زنند و در صورتي كه مساله‌اي خانوادگي پيش بيايد، اين اجازه به آن‌ها داده مي‌شود كه محل كار را ترك كرده و زماني كه آمادگي لازم را به دست آوردند، به كار خود برگردند. كوچهار مي‌گويد:«اگر با توان قبلي‌ات برگردي، اين وقفه تاثيري بر حرفه‌ات نخواهد گذاشت.» زنان در عين حال مي‌توانند در طول روز براي مدرسهء بچه‌ها يا ديگر وظايف خانوادگي‌شان مرخصي بگيرند.

ك. رامكومار، مدير منابع انساني مي‌گويد:«حتي فمينيست‌ترين آن‌ها هم براي اين حمايت‌ها ارزش قايلند و اعتراضي به آن ندارند. البته مردان نيز از اين مزايا برخوردارند.»

مدهابي پوري بوچ 40 ساله، مدير ارشد عمليات معتقد است كه مردان در شركت هيچ شكي ندارند كه مي‌توانند يك روز خود را به ورزش اختصاص دهند. او مي‌گويد:«ما معتقديم كه اگر شما يك پدر هستيد، تنها يك كارمند نيستيد بلكه تعهدات ديگري هم داريد.»

اولين زني كه در بانك به پست ارشدي ارتقا پيدا كرد، لاليتا گوپت بود كه در سال 1971 استخدام و اكنون قائم‌مقام مديرعامل است. او در دههء 1990 در دوران گذار آسي‌سي نقش يك رهبر را بازي كرد. سپس در سال 2001 با ارايهء خدمات به خارج از هند و توسعهء سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي بانك را وارد كسب و كار بين‌المللي كرد. اين كسب و كار بين‌المللي اكنون 15درصد از 3/56 ميليارد دلار دارايي خالص آسي‌سي را تشكيل مي‌دهد. او در پايان ماه اكتبر، زماني كه به سن بازنشستگي 588 سالگي) برسد، به كار خود پايان مي‌دهد.

كالپانا مورپاريا، حقوقدان و ديگر قائم‌مقام مديرعامل در ماه مه آتي بازنشسته مي‌شود. همتاهاي او در بانك‌هاي ديگر معتقدند كه او ستون اصلي آسي‌سي در 10 سال گذشته و فرد موثر در جذب منابع مالي و ايجاد محيطي قانونمدار بوده است. او مي‌گويد در آسي‌سي مي‌ماند در حالي كه در جاهاي ديگر درآمد بيش‌تري مي‌تواند داشته باشد.

«محيط اين‌جا امكان كارآفريني را مهيا كرده است و همهء سيستم‌ها از تو پشتيباني مي‌كنند.»

شارما كه او هم خيلي زود تبديل به فرد موفقي شد، خود را «بسيار پيشرو» مي‌داند. زماني كه او 33 ساله بود، در حالي كه چيز زيادي از بازار نمي‌دانست، يك شركت تابعهء آسي‌سي كه در زمينهء سيستم‌هاي امنيتي با شركت جي.‌پي.‌مورگان سرمايه‌گذاري مشتركي را آغاز كرده بود، اداره مي‌كرد. به همين خاطر او دو سال در شركت مورگان كار كرد و پس از آن بخش برنامه‌ريزي شركت آسي‌سي را راه‌اندازي و فعاليت‌هاي بانكداري را آغاز كرد. او در سال 2000 با اين كه چيزي در مورد بيمه نمي‌دانست، شركت سرمايه‌گذاري مشترك با بيريتينز پرودنشيال را راه‌اندازي كرد، شركتي كه به خاطر سياست‌هاي دولتي فقط 26 درصد از سهام را در اختيار داشت و اين موضوع باعث حداقل شدن تاثير مديريتي در آن شركت مي‌شد. به اين ترتيب شارما به عنوان مسوول بزرگ‌ترين شركت بيمهء بخش خصوصي در هند، 5/12 درصد از بازار را در اختيار داشت. او مي‌گويد: «يكي از ويژگي‌هاي خوب زنان اين است كه بدون داشتن تجربهء قبلي در كار مي‌توانند موفق باشد «آن‌ها امنيت‌هاي كم‌تري در مقايسه با مردان دارند» و گفتن اين كه «من چيزي در اين باره نمي‌دانم» برايشان آسان‌تر است.»

كوچهار، دختر رييس دانشكدهء عمران در جيپور در 22 سالگي زماني كه تازه از دانشكدهء بيزينس در رشتهء حسابداري فارغ‌التحصيل شده بود، كار خود را در بانك آغاز كرد. شش سال بعد او بخش مالي پروژهء زيرساختي آسي‌سي را به دست گرفت و در 32 سالگي رهبري تيمي را كه در زمينهء كسب و كار بانكداري تجاري فعاليت مي‌كرد، به عهده گرفت. او تا 36 سالگي عمليات بانكداري را اداره مي‌كرد و در كنار آن تربيت فرزندانش را به عهده داشت.

در دفتر كار مدرن و بزرگ كوچهار در منطقهء نوساز باندرا كورلاي بمبئي، صفحه نمايش روي ديوار، رشد آسي‌سي را نشان مي‌دهد. او كه در دفترش نشسته از «تلاش خود براي تغيير قواعد بازي» مي‌گويد. در حالي كه بانك‌هاي ديگر تنها چهار يا هفت ساعت در روز باز هستند، او شعبه‌هاي بانك آسي‌سي را 12 ساعت در روز باز نگه مي‌دارد و با پيشي گرفتن از رقبا كار خود را بر بانكداري الكترونيكي متمركز كرده است. به طوري كه توانسته دو هزار ماشين خودپرداز ( ATM ) طي دو سال نصب كند. او مي‌گويد:‌«ما زماني تصميم به انجام اين كار گرفتيم كه صنعت بانكداري بسيار كوچك بود و هيچ كس فكر نمي‌كرد رشد ما آن قدر باشد كه بتواند 2000 دستگاه خودپرداز را توجيه كند.»

بانك آسي‌سي در مقايسه با سيتي‌بانك و بانك‌هاي ديگر هند اكنون بزرگ‌ترين عرضه كنندهء وام‌هاي مسكن و خودرو در هند است. آسي‌سي همچنين بزرگ‌ترين اپراتور كارت اعتباري و توزيع‌كنندهء منابع مالي در كشور است. كوچهار همچنين در نظر دارد كه در زمينهء بانكداري شركت‌هاي بزرگ با استفاده از ارتباطات تجاري گستردهء آسي‌سي و مهارت‌هاي ارزيابي پروژه، بخش عمده‌اي از 200 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري را در اختيار بگيرد. سرمايه‌گذاري‌اي كه براساس برآورد آسي‌سي طي چهار، پنج سال آتي از سوي شركت‌هاي هندي و فعاليت‌هاي خارج از كشور انجام خواهد شد.

او مي‌گويد: «آسي‌سي به خاطر حضور مديران زن در شركت نفع مي‌برد چرا كه بانك از ديدگاه‌هاي مختلفي كه به دليل تنوع جنسيتي وجود دارد، بهره‌مند مي‌شود. علاوه بر اين ديدگاه زنان به مسايل متفاوت از مردان است. آن‌ها تنها به اعداد و ارقام توجه نمي‌كنند بلكه به تاثير آن بر مشتريان و كاركنان نيز توجه دارند.»

كامات نيز از نتيجهء كار بسيار راضي و خوشحال است. او معتقد است:« زنان نقش فعالي در موضوعات مختلف از جمله تصميمات سازماني دارند و در مقايسه با مردان نظراتشان را صريح‌تر بيان مي‌كنند.»

مجلهء فورچون ، جان اليوت

ترجمه: مهرزاد غني‌پور‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.