مدير كل زندان‌هاي استان قزوين: عمده‌ جرايم زنان مربوط به مواد مخدر، قتل و رابطه نامشروع است

ایونا: مدير كل زندان‌هاي استان قزوين گفت : تعداد زندانيان در كل استان قزوين دو هزار و 500 نفر است كه سه درصد اين افراد زن هستند و استان قزوين از لحاظ ميزان جرايم و تعداد زنداني رتبه 15 كشور را داراست.

به گزارش ایونا ، رضايي اظهار داشت : ميانگين سني افراد زنداني استان را 18 تا 38 سال می باشد که اعتياد به مواد مخدر و خريد و فروش آن، مهمترين جرايمي است كه پايين‌ترين گروه‌هاي سني زندانيان استان مرتكب آن شده‌اند.

وي گفت: 75 درصد زندانيان مرد استان به دليل مواد مخدر و ده ‌درصد به علت ديات و بقيه به دليل جرم‌هاي كوچك در حبس به سر مي‌برند.

رضايي افزود: عمده جرايم زنان نيز مربوط به مواد مخدر، قتل و رابطه نامشروع است.

وي با اشاره به اين نكته كه حبس‌هاي تعليقي از جمله مهمترين مجازات‌هاي در نظر گرفته شده در اداره كل زندان‌هاي استان است، گفت: حبس تعليقي شرطي است كه قاضي براي متهمي كه براي اولين‌بار مرتكب جرمي شده يا دست به جرايم سبك زده است در نظر مي‌گيرد كه اين افراد با چنين شرايطي محكوم به زندان نخواهد شد.

وي افزود: در مورد اين افراد در صورت تكرار جرم، علاوه بر محكوميت جرم جديد، بايد محكوميت جرم اول نيز در مورد آنها اجرا شود.

رضايي همچنين اظهار داشت: در ارتباط با آزادي زندانيان مربوط به صدور چك‌هاي بدون‌ محل و تصادفات غيرعمد نيز اداره كل زندان‌ها در كل كشور قراردادي با بانك ملت دارد و سهم استان نيز ده ميليارد ريال است كه تا كنون رقمي بالغ بر شش ميليارد و 800 ميليون ريال از بانك ملت درخواست شده است.

مدير كل زندان‌هاي استان قزوين در خصوص ميزان جرايم گفت: متاسفانه هر ساله شاهد ازدياد جرايم از لحاظ گستره‌ي جرم و تعداد مجرمان هستيم؛ البته عواملي چون افزايش جمعيت، نرخ بيكاري، تورم و مشكلات ازدواج در اين مساله موثر هستند.

رضايي با اشاره به فعاليت‌هاي مركز مراقبت پس از خروج زندانيان گفت: در اين بخش كه شامل مركز تعاون و حرفه‌آموزي و كاردرماني است زندانيان پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي مدرك فني و حرفه‌يي را دريافت مي‌كنند و وام اشتغال تا سقف 50 ميليون ريال به اين افراد داده مي‌شود.

به گزارش ایونا ، وي افزود: 68 زنداني در سال گذشته وام خوداشتغالي دريافت كرده‌اند كه از اين تعداد تنها يك نفر به دليل تصادف و نه تكرار جرم به زندان بازگشته است.

رضايي درخصوص كانون اصلاح و تربيت دختران در استان گفت: عمليات احداث اين كانون كه در كنار زندان مركزي استان واقع شده با اعتبار اوليه‌يي بالغ بر يك ميليارد و 500 ميليون ريال از سال گذشته آغاز شده است.

وي اضافه كرد: تا كنون 85 درصد پيشرفت فيزيكي اين پروژه با هزينه‌يي بالغ بر شش ميليارد ريال محقق شده كه در مهرماه سال جاري به بهره‌برداري خواهد رسيد.

رضايي افتتاح يك كارخانه‌ي مواد شيميايي براي اشتغال زندانيان را از جمله برنامه اداره كل زندان‌هاي استان قزوين در سال جاري اعلام كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.