به بهانه‌ي كانون گرم‌خانواده !

كانون زنان ايراني: نوزدهم مهر ماه هشتاد و چهار خبري از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، جامعه ي زنان را به واكنش كشاند. در اين خبر به نقل از ” صفار هرندي” آمده بود: حضور زنان بعد از ساعت 18 در ادارات، سازمانها، خبر گزاري ها و نمايندگي هاي وابسته به اين وزارتخانه ممنوع است.

حسين صفار هرندي وظيفه ي حساس تربيت فرزندان را به دوش مادران انداخته بود و اين را دليل موجهي براي خود مي دانست. بعد از انعكاس اين خبر؛ زنان در تشكل هاو گروهها نامه هاي اعتراض آميز خود رادر رد اين مسئله به مسئولين دادند.

درست يك روز بعد يعني بيستم مهر ماه مدير كل دفتر وزارتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مورد گفت: مطالب منتشر شده ناقص است و بانوان مي توانند با هماهنگي! بيشتر از ساعات مقرر در محل حضور يابند.

يكي از اعضاي كميسيون فرهنگي به نام ” غلامرضا ميرزايي” طرح وزير فرهنگ و ارشاد بسيار قابل قبول دانست؛ اين در حالي است كه جمعيت ايران فردا” شكايت خود را به صورت مكتوب به محمود احمدي نژاد رئيس جمهور فرستاد.

سئوال اينجاست حسين صفار هرندي خود روزنامه نگار بوده است و با شرايط روزنامه نگاري آشناست. او به خوبي مي داند براي كسب آخرين اخبار و اطلاعات و … بايد تا پاسي از شب در تلاش بود تا شايد روزنامه در آخرين لحظات با توجه به شرايط تغيير كند.

اگر در اين طرح،منظور توجه به تربيت فرزندان است كه آقايان بهتر مي دانند 20دقيقه حضور مفيد بهتر از 20ساعت حضور غير مفيد است.

آيا تربيت فرزند فقط به عهده ي مادران است ؟! پس نقش پدر را چه كسي بايد ايفا كند! كه البته مادران امروز هم همان همسراني هستند كه همسرانشان را تا دير وقت نمي بينند و خود به تنهايي كانون خانواده را گرم مي كند و اگر منظور تعالي جامعه است كه جامعه با توجه يك بعدي نيز به موفقيت نمي رسد.

درحال حاضر ايران جامعه ي بسته ي قديمي نيست. زنان ايران هويت خود را در جامعه يافته اند.

نمي توانيد آنها را به”بهانه ي كانون گرم خانواده ” از حضور فعال و موثر در اجتماع دور كنيد و كم كم پستهاي مديريتي را به بهانه ي زن بودن از آنان بگيريد.

و يا كمي پيشرفته تر شويد و بگوييد از فلان ساعت رانندگي زنان در خيابان ممنوع!

هر چند اگر چند هفته پيش را هم به خاطر آوريم تغيير نام مركز مشاركت زنان به مركز امور زنان و خانواده نقش مادر را تك بعدي ،پررنگ و نقش پدر را كمرنگ تر در خانواده مي كند و كسي نيست بگويد آقايان ! زن آشپزخانه اي تمام شد.

به فكر اقتصاد خانواده ها باشيد. اقتصاد خوب خانواده كانون خانواده را گرمتر مي كند و حضور زنان در جامعه، جامعه را توسعه يافته تر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.