مشاور وزير كشور: طرح جامع لباس ويژه زنان كارمند آماده شده است

ایرنا: مشاور وزير كشور گفت: از سوي دفتر امور بانوان كشور طرح جامع لباس ويژه زنان كارمند آماده شده است و در روز ميلاد حضرت زهرا(س) به زنان شاغل در ادارات كشور اهدا خواهد شد.

فرشته ساساني در گفت و گوي با ايرنا در ياسوج افزود: اين طرح از مدت ها قبل طراحي و پس از نظرخواهي ازبسياري از طراحان لباس كشوري در نهايت ‪۱۴‬ مدل لباس ارائه كه فقط دو مدل از اين لباس انتخاب و مصوب شد.

وي گفت: براي تهيه اين لباس براي كارمندان زن استانهاي كشوراعتباري به ميزان دو ميليارد و ‪ ۱۸۰‬ميليون ريال نياز است و هم اكنون درصدد متقاعد سازي مسوولين براي تهيه اين لباس در روز زن هستيم.

وي افزود: اين لباس برگرفته از تمام مدلهاي مد روز لباس زنان در رنگهاي مختلف است.

وي به تاثيرگذار بودن قشر كارمند و شاغل بر ديگر اقشار جامعه تاكيد كرد و افزود:با توجه به اينكه تاثيرگذاري اين قشر بر ديگران بسيار مشاهده شده است به همين دليل اولين جامعه هدف زنان شاغل در نظر گرفته شده است.

ساساني اضافه كرد: زمينه رشد فرهنگ ناهمگون در قالب لباس‌ها صورت گرفته است كه با اين طرح در آينده ديگر نيازي به دستگاههاي انتظامي وجود ندارد كه به مبارزه با بد حجابي بپردازند.

وي گفت:دولت براي ساماندهي پوشش زنان ، حمايت‌هاي مادي و فرهنگي خود را در چهار بايسته ارشادي، اقتصادي، اجتماعي و انتظامي به وزارت كشور ارائه كرده است.

معاون وزير كشور و مدير كل دفتر امور بانوان اين وزارتخانه اواخر هفته گذشته به مدت چهار روز به منظور بررسي مشكلات و توامنديهاي زنان كهگيلويه و بويراحمد به اين استان سفر كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.