مردان بيشتر از زنان از اينترنت استفاده مي‌كنند

معاون آمار و اطلاعات شوراي فرهنگي اجتماعي شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: مردان بيشتر از زنان از اينترنت استفاده مي‌كنند.

به گزارش ایونا ، “ناهيد رامپناهي” افزود: فاصله استفاده زن‌ها و مردها از اينترنت در كشورهاي مختلف، متفاوت است و اين فاصله در كشورهاي توسعه يافته كمتر است.

وي اظهار داشت: فاصله بين كاربران زن و مرد در ايران بسيار است زيرا در ابتدا سرويس‌هاي اينترنتي به صورت خدمات دولتي ارايه شد و افراد شاغل كه عمدتا مرد بودند، اولين كاربران اينترنت در ايران بودند.

رامپناهي بيان داشت: ارتباط با اينترنت و استفاده از فناوري اطلاعات در كشور ما نه تنها رايگان نيست، بلكه گران نيز است و همين امر دسترسي مردم با با مشكل روبرو مي‌كند.

به گفته اين مقام مسوول، ‪ ۶۱درصد زنان خانه‌دارند و به همين دليل دسترسي زنان دشوارتر از مردان است، اگر يك زن خانه‌دار هم رغبت به استفاده از اينترنت پيدا كند، اطلاعات و صفحات مورد نياز وي در اكثر موارد به زبان فارسي محدود است.

به گفته وي، فناوري اطلاعات يك ابزار جديد است كه به سرعت انتقال اطلاعات و پيشبرد سريع كارها كمك مي‌كند به همين دليل بايد با تكنولوژي‌هاي روز دنيا پيش رويم.

به گزارش ایونا ، اين مقام مسوول ادامه داد: فناوري اطلاعات داراي سرعت، همه‌جانبگي و دسترسي به منابع جهاني است كه با تكنيك‌هاي قبلي به سختي به دست مي‌آمد.

معاون آمار و اطلاعات شوراي فرهنگي اجتماعي شوراي عالي انقلاب فرهنگي بيان داشت: ما در دهكده جهاني بيشتر از اينكه شهروند باشيم يك شبكه شهروند هستيم.

رامپناهي افزود: در عرصه فناوري اطلاعات زنان نبايد به عنوان يك استفاده‌كننده صرف باشند و بايد در توليد محتواي الكترونيكي مشاركت كنند.

وي استفاده بيشتر زنان‌ازاينترنت و مشاركت آنان در عرصه فناوري اطلاعات را منوط به ايجاد زيرساخت و آموزش‌هاي لازم دانست و افزود: بايد براي زنان سرويس‌هاي سالم، مناسب و مفيد در شبكه جهاني اينترنت به زبان فارسي قرار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.