روند رو به رشد تعداد میلیونرهای زن

شهرزاد نیوز: بر اساس تحقیقاتی که موسسه آمار مدیریت و ثروت “بارکلی” در انگلستان انجام داده است، تعداد زنان میلیونر تا سال 2020 از تعداد مردان میلیونر بیشتر خواهد شد. در آن سال، 53 درصد میلیونرها زن خواهند بود.

بیش از چهار پنجم زنان سرمایه دار با سرمایه بیش از صد هزار پوند ثروت خود را از راه تجارت بدست آورده اند. “امی نایکاس” مدیر مرکز بارکلی می گوید: زنان در سرمایه گذاری بسیار معقول تر و آینده نگرتر هستند در حالی که مردان بیشتر به دنبال درآمد هستند.

این امر نشاندهنده آن است که زنان در سرمایه گذاری محتاط تر از مردان هستند و ریسک کمتری می کنند. این باعث شده است که بانک ها برای جلب زنان سرمایه گذار تلاش کنند زیرا بر این باورند که از طریق وام دادن به زنان، سرمایه گذاری های متفاوتی نسبت به مردان و با ریسک کمتری خواهند داشت. فعالیت زنان بیشتر در زمینه های تجاری، بازاریابی، طراحی وب و حسابداری موفقیت چشمگیر داشته است.رشد افزایش قدرت اقتصادی زنان در سال 2006 نسبت به سال 1998 چشمگیر بوده است. بطوری که میانگین مردان میلیونر نسبت به زنان در سال 1998 ، 71/2 به 28/1 بود درحالی که در سال 2006 این نسبت بین 96/2 به 97/1 رسیده است.

مجله آمریکایی فوربز که از معتبرترین نشریات اقتصادی جهان به شمار می رود، همه ساله لیست ثروتمندترین افراد را منتشر می کند. طبق این لیست تعداد ثروتمندترین زنان از 81 نفر در سال 1998 به 92 نفر در سال 2006 افزایش پیدا کرده است. ” آلیس والتون ” ثروتمندترین زن جهان در صدر این لیست قرار دارد که صاحب بزرگترین فروشگاهای زنجیره ای جهان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.