کنگره اسلامی در دانشگاه تهران: زن بودن ممنوع

شهرزاد نیوز: در چارچوب برنامه های هفت روزه ای که در ایران برای روز رسمی زن برگزار می شود، روز 12 تير گنگره ای تحت عنوان “زن بودن ممنوع” در تالار علامه اميني دانشگاه تهران برگزار شد. اين برنامه از سوي مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري، گروه پژوهشي هنري حنيف و “واحد خواهران نهاد نمايندگي مقام رهبري” در دانشگاه تهران برگزار شد. اکثر شرکت کنندگان در این گردهمایی، دانشجویان همین دانشگاه بودند.

سخنرانان این کنگره زنان، اکثرا مرد بودند . علی رامین، شمس الدین رحمانی، رحیم پور ازعدی و همچنین هاجر حسینی (یک زن آمریکائی مسلمان شده) و طبیب زاده مشاور ریاست جمهوری سخنرانی کردند.

محور سخنرانی ها، رد فمینیسم بود. در بحث محوری این کنگره تحت عنوان “فمینیسم و صهیونیسم”، عنوان شد که فمینیسم دارای مضامین خطرناکی است که مضراتش بیشتر از محاسن آن است. یکی دیگر از رئوس این مبحث، مخالفت با آموزش جنسی نوجوانان بود و گفته شد که افزایش آگاهی جنسی در بین نوجوانان و جوانان، باعث تحریک بیشتر و افزایش مشکلات اجتماعی می گردد. در نتیجه گیری این بحث، فمینیسم به عنوان مروج بی اخلاقی، مخل خانواده، مروج بی بند و باری و آلت دست صهیونیسم معرفی شد.

از جمله میهمانان خارجی این برنامه، پدر و مادر شیخ نصرالله، رهبر حزب الله لبنان بودند. پدر شیخ نصرالله در این کنگره، بدون اشاره به مساله زنان، به سخنرانی در مورد نقش حزب الله در لبنان پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.