احتمال شيوع افسردگي در ميان نظاميان زن حاضر در جنگ‌ها

حدود 20 درصد از زنان نيروي هوايي آمريكا در خلال جنگ عراق حداقل دچار يكي از نشانه‌هاي استرس‌هاي شديد شده‌اند.

به گزارش خبرنگار «زنان» ايسنا، اين تحقيقات همچنين فشارهايي را كه فعاليت‌هاي نظامي بر زنان وارد مي‌كند، مورد بررسي و تحليل قرار دارند كه مي‌تواند بر سلامت روحي و عملكرد شغلي آنان اثرگذار باشد.

در زمان جنگ‌هاي جهاني، زنان نقش بسيار تعيين كننده‌ايي در نيروهاي جنگي داشته‌اند و اين مطالعات تلاش مي‌كند، تا فشارهاي استرس‌زايي وارد به خانواده‌هاي اين افراد كه 13 درصد ارتش ملي آمريكا را تشكيل مي‌دهند، را تعيين كند.

بر اساس اين گزارش نيمي از زنان مورد بررسي اقرار كردند كه زندگي خانوادگي آن‌ها به ندرت با زندگي شغلي آن‌ها تداخل داشته و آن‌ها مي‌توانند در فعاليت‌هاي روزانه خود آن طور كه مايل هستند، كار كنند.

اما بررسي‌ها نشان مي‌دهد زناني كه فعاليت‌هاي شغلي نظامي آن‌ها با زندگي خانوادگيشان تداخل زيادي دارد، علائم افسردگي را به خوبي از خود نشان مي‌دهند و قادر نيستند به تمايلات روزانه خود پاسخ مناسب بدهند.

در همين راستا استاديار دانشكده پرستراي دانشگاه ميشيگان اعلام كرد: با وجودي كه استرس ناشي از حضور در جنگ را در ميان زنان را نمي‌توان از بين برد، اما مي‌توانيم استرس‌هاي ناشي از تداخل فعاليت‌هاي شغلي و زندگي خانوادگي را در ميان اين زنان كاهش دهيم.

همچنين تحقيقات نشان مي‌دهد، استرس ناشي از حضور در جنگ خليج فارس براي زنان نظامي به مراتب بيشتر از استرس ناشي از حضور آنان در جنگ عراق بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.