گزارش يك‌ساله سازمان دفاع از قربانيان خشونت تشريح شد: زنان ‌٧٢ درصد مراجعه‌كنندگان را تشكيل دادند

گزارش سال 85 سازمان دفاع از قربانيان خشونت نشان مي‌دهد كه 72 درصد مراجعان به اين مركز را زنان تشكيل د‌اده‌اند.

به گزارش خبرنگار «زنان» ايسنا، گزارش سال 85 سازمان دفاع از قربانيان خشونت نشان مي‌دهد كه در اين سال بيش از يك‌هزار و 960 نفر به اين مركز مراجعه كرده‌اند كه 72 درصد آن‌ها را زنان تشكيل داده‌اند.

همچنين فراواني افراد مراجعه كرده به اين سازمان حاكي از آن است كه 46 درصد از اين افراد داراي مدرك فوق‌ديپلم و بالا و 41 درصد داراي مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي هستند.ضمن اين كه تنها سه درصد آن‌ها سواد خواندن و نوشتن داشته‌اند.

به گزارش ايسنا، در اين ميان بيشترين مراجعان به سازمان دفاع از قربانيان خشونت را شاغلان بخش خصوصي با 21 درصد، زنان خانه‌دار با 21 درصد و شاغلان در بخش دولتي با 19 درصد تشكيل داده‌اند و پس از آن نيز دانشجويان و دانش‌آموزان در مراحل بعدي قرار دارد.

افراد مجرد با 54 درصد فراواني بيشترين مراجعه را در سال 85 به سازمان دفاع از قربانيان خشونت داشته‌اند و در اين ميان تعداد افراد متاهل 45 درصد و افراد همسر فوت شده تنها يك درصد بوده است.

بر اساس اين گزارش 47 درصد از حدود دو هزار نفر افراد مراجعه كرده به سازمان دفاع از قربانيان خشونت علت مراجعه خود را اختلالات رواني، 20 درصد را دريافت راهنمايي و مشاوره و 18 درصد مشكلات خانوادگي اعلام كرده‌اند.

همچنين 79 درصد از افراد مراجعه كرده متقاضي خواستار دريافت خدمات فردي بوده‌اند و 13 درصد تقاضاي دريافت خدمات نيز از سوي زوج‌ها صورت گرفته است.

به گزارش ايسنا، سازمان دفاع از قربانيان خشونت مشاركت در فعاليت‌هاي سازمان‌هاي جامعه مدني، همايش‌ها و گراميداشت روزهاي جهاني را در برنامه كاري خود قرار داده و معاونت آموزش و پژوهش اين سازمان منبع‌شناسي در مباحث مختلف نظير قاچاق كودكان و زنان و خشونت عليه زنان را انجام داده است.

در همين راستا اين سازمان سلسله نشست‌هايي را با همكاري سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي در زمينه كنترل خشونت خانگي برگزار كرد و روش‌هايي را نيز براي برآورد هزينه خشونت خانگي براي جامعه انجام داده است.

اين سازمان در سال 85 كارگاه‌هاي آموزشي را در زمينه مديريت پيشگيري، نظير آموزش مهارت‌هاي ارتباط زناشويي، اخلاق حرفه‌اي در درمان‌هاي روانشناختي، خانواده درماني، آموزش پيش از ازدواج، مهارت‌هاي فرزند پذيري و نيز آشنايي با عوارض مصرف اكس و مواد اعتيادآور جديد برگزار كرده است.

در سال 85 همچنين همكاري گسترده‌اي بين سازمان دفاع از قربانيان خشونت و مجمع قضايي خانواده در مورد معرفي مراجعان به كارشناسان با هدف كاهش آمار طلاق صورت گرفته و بيش از 200 نفر از افراد آسيب ديده به صورت رايگان از خدمات روانشناسي مشاوره‌اي مركز مشاوره بهره‌مند شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.