مهرانگیز کارنیز با انتشار سایت شخصی اش به دنیای مجازی سلام کرد

سايت زنان ایران :

مهرانگیز کار ، حقوقدان و نویسنده نامی ایرانی که مدت چهار سال پیش به خاطر درمان بیماری مجبور به ترک وطن و پس از آن به خاطر اجبارهای سیاسی مجبور به زندگی در تبعید شده ، با انتشار سایت شخصی اش از این پس به انتشار دیدگاه های خود در آدرس www.mehrangizkar.com ادامه می دهد.

سایت مهرانگیز کار علاوه بر انتشار دیدگاه های وی حاوی زندگینامه و نکاتی در باره زندگی شخصی وی نیز هست.او که اینک در کشور امریکا زندگی می کند، علت راه اندازی سایتش را چنین بیان کرده است:

« پا به پای تحولات ارتباطی، آمديم و آمديم تا به اينجا رسيديم که اينترنت برای ايرانيانی که دارند زير تيغ سانسور خفه می‌شوند، تبديل شده‌است به يک ناجی.

با اين همه ورود به دنيای پر پيچ و خم و در عين حال بسيار سادهٔ اينترنت برای نسل کاغذ کاهی و کاغذ کاربن و خودکار آسان نيست.

اينک من در 60 سالگی وارد دنيای اينترنت شده‌ام. با بضاعت فنی در حد صفر. جوان‌هايی به ياری‌ام شتافته‌اند و رايگان اين دريچه را بر من گشوده‌اند. نمی‌توانم پيش‌بينی کنم در دنيای اينترنت ايفاگر کدام نقش خواهم شد. وقتی ار خودم می‌پرسم:

«چرا وارد اين صحنه شدی؟»

صادقانه پاسخ می‌دهم:«می‌خواهم زنده بمانم. همين و ديگر هيچ!» 1

خانم کار پس از مهاجرت به کشور امریکا به خاطر فشارهای سیاسی در داخل کشور ، به طور غیر مستقیم از بازگشت به وطن منع شده است. او خود در این باره نوشته است : « اينک حدود چهار سال است در تبعيد به سر میبرم. به قول يکی از دوستان هم چوب را خوردهام هم پياز را. هم مدت ۲۲سال از نزديک با قضايا کلنجار رفته ام، هم آنکه تلخکامیهای تبعيد در دوران پيری و بيماری نصيبم شده است. حال اين موجودی که عادت کردهاست هم چوب را بخورد، هم پياز را، وارد دنيای بی در و پيکر ارتباطات اينترنتی شدهاست. خدا رحم کند! » 2

سایت زنان ایران با تبریک به این تولد دوباره، به خانم مهرانگیز کار و همه زنان و مردان آزاداندیشی که خواننده و پی گیر نوشته ها و فعالیتهای عدالتخواهانه این زن آزاده پیشرو بوده اند امید دارد که انتشار نقدها و نظرهای خانم کار و بیان و بازگویی تجربه های ایشان همچنان فراراه جاده سنگلاخ آزادی و دموکراسی ، رهنمون باشد.

1- مقاله ” می خواهم زنده بمانم” در سایت مهرانگیز کار

2- بخش بیوگرافی از همان سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.