از هر سه زن در تركيه يكي با خشونت جسمي و يكي با آزار عاطفي روبروست

مطابق اظهارات يكي از روانشناسان مشهور ترك از هر سه زن در كشور تركيه يكي با خشونت جسمي مواجه است و يك زن هم از آزارهاي عاطفي رنج مي‌برد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه تركي زبان زمان، فريد يلدريم روانشناس معروف تركيه بعد از انجام تحقيقي گفت: مسائل عاطفي هم مانند آزارهاي فيزيكي به انسان صدمه مي‌زند.

يلدريم در اين باره گفت: بعضي از مردم خشونت را فقط در زخمي شدن و يا سيلي خوردن مي بينند در حالي كه در تحقيقي كه انجام شد معلوم شد در تركيه آسيبي كه آزارهاي عاطفي مي زند بيشتر از ساير آسيب‌هاست.

وي اظهار داشت براي ضربه زدن به افراد، دو روش وجود دارد: براي خشونت جسمي از زور با زور و يا مشت و … استفاده مي كنند. براي آزارهاي روحي هم سعي مي شود عواطف شخص را جريحه دار كنند. به همين خاطر اثر آزارهاي روحي در افراد بيشتر باقي مي ماند .

يلدريم افزود: آثار خشونت جسمي را مي توان به راحتي در بدن افراد ديد و براي دفاع از حق، شكايت كرد ولي بحث اصلي ما روي آزارهاي روحي است كه ما چطور مي توانيم در دادگاه ثابت كنيم يك زن صدمه روحي خورده است.

يلدريم در ادامه گفت: مردهايي كه چنين رفتاري دارند اصولاً مردهايي هستند كه دچار سوءظن هستند.

او همچنين گفت: اين مردها براي آنكه زنانشان را بترسانند آنها را تهديد به آزار جسمي مي كنند و زن هميشه در فكر آن است كه اگر به حرف مردش گوش نكند دچار اذيت و آزار خواهد شد كه در اين صورت زن دچار افسردگي و مشكلات روحي مي شود.

يلدريم افزود: زنهايي كه در چنين محيطهايي زندگي مي كنند مانند سربازهايي هستند كه در جنگ اسير مي شوند، زندگي براي هر دوي آنها تلخ و تيره است. بعضي از زنها به خاطر رفتارهاي مردهايشان طلاق مي گيرند و بچه هايشان را بي پدر بزرگ مي كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.