کتاب ” تحلیلی بر سرگذشت تاریخی زن ” به زودی منتشر می شود

کتاب ” تحلیلی بر سرگذشت تاریخی زن ” به قلم دکتر شهین ایروانی در نوزدهمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد .

به گزارش خبرنگار کتاب مهر ، این کتاب دیدگاه اجتماعی جوامع به زن را از دوران بدوی و جاهلیت تا زمان حاضر را مورد توجه قرار می دهد . در فصل های مجزا وضعیت دسته های سه گانه زنان یعنی بدوی ، متمدن و مسلمان و نیز پدیده های تاریخی موثر بر سرنوشت زن مسلمان تحلیل شده است .

جمع بندی آثار و نتایج سرنوشت تاریخی زن و عوامل موثر در آن ، مرحله جدید در حیات زن مسلمان ، دو چهره متفاوت از زن مسلمان و زن ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مباحث دیگری هستند که در این کتاب مورد کنکاش قرار گرفته اند . ” تحلیلی بر سرگذشت تاریخی زن ” در 136 صفحه و بهای 12 هزار ریال منتشر می شود .

” طایر فرخ پی ” در بررسی کمال انسانی در نهج البلاغه به قلم مصطفی دلشاد تهرانی ، کتاب دیگر نشر دریا در نمایشگاه است که جایگاه حریت ، حکمت ، نزاهت ، عدل ، قناعت ، صبر و عبودیت را در نردبان کمال انسانی تبیین می کند . این کتاب در 320 صفحه و بهای 25 هزار ریال به چاپ دوم رسیده است .

همچنین ” رهزنان دین ” در تبیین آسیب شناسی دین و دینداری در نهج البلاغه به قلم مصطفی دلشاد تهرانی ، کتاب دیگری است که از سوی نشر دریا در 352 صفحه با بهای 25 هزار ریال در نمایشگاه عرضه خواهد شد . نویسنده در این کتاب از لابلای سخنان مولای متقیان موارد اشاره به استفاده های ابزاری از دین و انحراف های عالم نمایان بی عمل را استخراج کرده و مورد بررسی قرار داده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.