نیم رخ زنان ترکیه،آيدين فرنگي

” به گزارش روزنامه ملیت، نتايج يك پژوهش جديد در خصوص زنان ترک با عنوان «نیم رخ زنان ترکیه» نشان می دهد كه 93 درصد زنان ترک گذرنامه ندارند و هرگز به هیچ سفر خارجی ای نرفته اند. 87 درصد آنها قادر به سخن گفتن به هیچ زبان خارجی ای نیستند و 53 درصد شان نیز در طول زندگی خود هیچ وقت به کنار دریا یا استخر شنا نرفته اند. ..”

كانون زنان ايران: به گزارش روزنامه ملیت، پژوهش به عمل آمده در خصوص زنان ترک با عنوان «نیم رخ زنان ترکیه» نشان می دهد :میزان زایمان زنان ترک در محیط خانه شاهد افزایش بوده است. بنا به نتایج بدست آمده از این تحقیق، در سال 2000، 7/21 درصد زنان در خانه فرزند خود را به دنیا می آوردند که این رقم هم اکنون به 8/25 درصد رسیده. صاحب نظران عقیده دارند علت این امر بی پولی و فقر اقتصادی حاکم بر خانواده هاست که امکان بستری شدن در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی را از زنان باردار سلب می کند.

ملیت در ادامه گزارش خود با استناد به نتایج پژوهش مذکور می نویسد: تعداد خانواده های پر جمعیت ترکیه زیاد است و در این بین 8/77 درصد زنان نسبت به کثرت اعضای خانواده ابراز رضایت کرده اند.

1/7 درصد زنان می گویند که دل شان می خواهد بچه های بیشتری به دنیا بیاورند و فقط 1/15 درصد زنان ترک خواستار خانواده ای کم جمعیت هستند.

این گزارش می افزاید: بر اساس نتایج پژوهش به عمل آمده 6/86 درصد زنان ترک در خصوص تحصیل کودکان شان تفاوتی بین دختر و پسر قایل نیستند؛ 9/1 درصد آنها تحصیل پسرها را ارجح می دانند و 5/11 درصد زنان نیز عقیده دارند تحصیل دخترها دارای اهمیت بیشتری نسبت به تحصیل پسرهاست.

گزارش مذکور با استناد به پژوهش به عمل آمده تصرح می کند: 93 درصد زنان ترک گذرنامه ندارند و به هیچ سفر خارجی ای نرفته اند. 87 درصد آنها قادر به سخن گفتن به هیچ زبان خارجی ای نیستند و 53 درصد شان نیز در طول زندگی خود هیچ وقت به کنار دریا یا استخر شنا نرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.