خط اورژانس اجتماعي براي زنان و دختران

“چنانچه تماس تلفني با حيطه وظايف اين خط مرتبط باشد ،كارشناسان مستقر خيلي سريع بررسي مي‌كنند كه آيا نياز به مراجعه فوري به محل وجود دارد يا خير؟ در صورت عدم نياز به مراجعه فوري محل، جهت مراجعه به مراكز اورژانس اجتماعي به منظور حل مشكل، راهنمايي شده و براي پذيرش در مركز اقدام خواهد شد.

در صورت نياز فوري براي مراجعه در محل، كارشناسان مددكار و روانشناس فوراً به محل اعزام …. ”

كانون زنان ايراني-سولماز ايگدر :امروزه گسترش شهر نشيني، سرعت بالاي تحولات و فعل و انفعالات اجتماعي، افزايش نرخ بيكاري، افزايش بي رويه مهاجرت و حاشيه نشيني و بسياري عوامل ديگر زمينه را براي گسترش روابط ناسالم، ناهنجاري هاي فردي، اجتماعي آسيب هاي اجتماعي فراهم كرده است.

تحقيقات جهاني حاكي از افزايش سوء استفاده جسمي، رواني، جنسي- و غفلت ازار كودكان (كودك آزاري) و زنان (زن آزاري) يعني اقشار آسيب پذير جامعه است.

البته نمي توان اين موضوع را كه سالمندان و معلولان روز به روز در معرض آسيب هاي بيشتري قرار مي گيرند. ناديده گرفت.

اساساً افزايش خشونت هاي خانگي از معضلات جامعه امروزي به حساب مي آيد.

با توجه به مواد كنوانسيون حقوق كودك كه حمايت از كودكان را وظيفه دولت هاي عضو اين پيمان مي داند و نيز آئين نامه هيئت دولت در سال 1371 كه مربوط به حمايت از زنان و دختران در معرض آسيب به آن دسته از دختران كه به دلايل عديده از خانواده منفك و در اجتماع سرگردان بوده و رغبتي به بازگشت خانواده را ندارد. و يا آسيب ديده اجتماعي ( به آن دسته از زناني كه به نوعي صدمه ديده اند و شرايط بازگشت به خانواده را ندارد و از زنان ويژه (تن فروش) مستثنا هستند، زنان آسيب ديده اجتماعي اطلاق مي شود.)،سازمان بهزيستي كشور خط سه رقمي تلفن اورژانس اجتماعي را راه اندازي كرد.

لزوم حمايت از اين زنان و دختران و همينطور بقيه اقشار در معرض آسيب اجتماعي از جمله دختران فراري، كودكان آزار ديده، خانواده هاي در معرض طلاق، افراد اقدام كننده به خودكشي و … ضرورت وجود خط تلفن اورژانس اجتماعي را به منظور دستيابي آسان وسريع براي اين افراد ،از مدتها قبل براي دست اندركاران موضوع از جمله سازمان بهزيستي گوشزد مي‌كرد .

تا امروز با توجه به حمايت و تعامل با وزارت ارتباطات و فن آوري اطلاعات نيروي انتظامي كشور، وزارت كشور، قوه قضائيه و ديگر ارگانهاي مربوط طرح SELدر 3 استان كشور شامل تهران، فارس و خراسان راه اندازي شده است و در طول برنامه چهارم توسعه، ساير استانهاي كشور نيز تحت پوشش اين طرح قرار خواهند گرفت.

تماس گيرندگان با خط تلفن اورژانس اجتماعي(شماره 123) مي توانند كودكان، خانواده و اطرافيان كودك، سازمانها و نهادهاي دولتي، سازمانهاي غير دولتي مرتبط و كليه افراد در معرض بحران باشند.

چنانچه تماس تلفني آنان مرتبط با حيطه وظايف اين خط نباشد با ارائه يك راهنمايي كوتاه، تماس قطع مي شود.

چنانچه تماس تلفني مرتبط با حيطه وظايف اين خط باشد ،كارشناسان مستقر در آنجا خيلي سريع بررسي مي‌كنند كه آيا نياز به مراجعه فوري به محل وجود دارد يا خير، در صورت عدم نياز به مراجعه فوري محل، جهت مراجعه به مراكز اورژانس اجتماعي به منظور حل مشكل، راهنمايي شده و براي پذيرش در مركز اقدام خواهد شد.

در صورت نياز فوري براي مراجعه در محل، كارشناسان مددكار و روانشناس فوراً به محل اعزام مي شوند و چنانچه لازم باشد پليس 110 يا مامور كلانتري و يا عامل قضايي نيز آنان را همراهي خواهند كرد.

پس از مراجعه در محل، چنانچه مشكلي حل شد. كارشناسان با معرفي مجتمع اورژانس اجتماعي، راهنمايي هاي لازم را در خصوص مراجعه جهت پيگيري و جلوگيري از بروز مشكلات بعدي ارائه مي كنند.

و در نهايت در صورتي‌كه موضوع در محل قابل حل نباشد اقدامات ذيل انجام خواهد شد:

اعزام به مركز اورژانس اجتماعي جهت اسكان موقت و ساير اقدامات لازم

اعزام به بيمارستان و ارسال گزارش نهايي جهت پيگيري از طريق اورژانس اجتماعي

و بعد هم پيگيري و ساير اقدامات انتظامي

كارشناس دفتر آسيب هاي اجتماعي سازمان بهزيستي استان تهران در گفتگو با خبر نگار سايت كانون زنان ايراني اهداف خط اورژانس اجتماعي را چنين برشمرد:

1- ارتقا سطح كمي و كيفي امنيت ملي و اجتماعي و ارتباط آْسان با افراد در معرض آسيب .

2-كاهش اعمال ضد اجتماعي در خصوص كودكان و زنان و ساير افراد در معرض آسيب و تحت آزار و خشونت .

3-طلاع رساني به اقشار آسيب پذير جهت اطلاع از حقوق خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.