تقاضای خانواده فرحبخش از هاشمی شاهرودی

کانون زنان ایرانی :خانواده علی فرحبخش روزنامه نگار زندانی ،بار دیگر در نامه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه نسبت به ادامه نگهداری او در زندان ابراز نگرانی کردند.

این دومین باری است که خانواده فرحبخش برای آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی نامه می نویسند . رئیس قوه قضائیه هشت ماه پیش در پاسخ به نامه اول خانواده فرحبخش دستور تبدیل بازداشت فرزندشان به قرار وثیقه جهت آزادی اش را صادر کرد ولی از سوی مسوولین پرونده اش نادیده گرفته شد.

در نامه اخیر خانواده فرحبخش آمده است:«علی فرحبخش ،روزنامه‌نگار زندانی بند 350 زندان اوین که مدت 10 ماه است در زندان به سر می برد و متاسفانه برخلاف حق و قانون به موجب دادنامه قطعی شعبه 36 دادگاه انقلاب به 16 ماه حبس تعزیری محکوم شده است و به استناد مواد مندرجه قانون آزادی مشروط از هر جهت و از هر لحاظ استحقاق استفاده از این قانون را دارا است و با وجود این تمامی اقدامات قانونی از این جهت به عمل آمده ولی متأسفانه تاکنون هیچ گونه اقدام قانونی از طرف مسئولین امر برای آزادی مشروط وی جامه عمل به خود نگرفته است. از طرفی ایشان به لحاظ بیماری شدید چشم احتیاج مبرم به مراجعه و مداوا به چشم پزشک حاذق و متخصص دارد و از طرف دیگر به منظور سر و سامان دادن به مشکلات خانوادگی و رسیدگی به وضع پدر بیمار و کهنسال و فرزند شیرخوارش احتیاج مبرم و فوری به چند روز مرخصی دارد.»
خانواده فرحبخش در پايان ار مقامات قضايي خواسته اند که هر چه زودتر در زمينه ارسال پرونده به دادگاه صالحه جهت صدور حکم آزادی مشروط و صدور مرخصی استحقاقی وی اقدامی شرعی و قانونی به عمل آید. تا کنون به طور مستمر برای آزادی مشروط وی و استفاده از مرخصی بارها به مسئولین امر مراجعه کرده ولی با کمال تأسف تا این لحظه هیچگونه اقدامی در این مورد به عمل نیامده که موجب خوشحالی این خانواده نگران را فراهم كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.