منصوره شجاعی و طلعت تقی نیا در دادگاه حاضر شدند اما قاضی نبود

كانون زنان ايراني: منصوره شجاعی و طللعت تقی نیا از فعالان جنبش زنان صبح امروز در شعبه بازپرسي يك دادگاه ويژه امنيت حاضر شدند اما به دليل عدم حضور قاضي بازگشتند.

صبح امروز منصوره شجاعي و طلعت تقي نيا در پي دريافت احضاريه كتبي در دادگاه حاضر شدند در حالي كه به گفته شجاعي خودشان هم دليل اين احضار را نمي دانستند.

چندي پيش گروهي از فعالان زن براي شركت در يك كارگاه آموزشي روزنامه نگاری قرار بود عازم هند شوند كه انجام اين سفر از سوي نيروهاي امنيتي لغو شد و بعضي از اين زنان از جمله منصوره شجاعی و طلعت تقی نیا چند روزي را به همین دلیل در بازداشت به سر بردند.گفته مي شود اين يكي از دلايل احضار اين دو فعال حوزه زنان است.

اما چندي پيش منصوره شجاعي كه در جلسه كمپين يك ميليون امضا در خرم آباد شركت كرده بود مي گويد: «تصور مي كنم اين احضار در ارتباط با سفر به هند باشد ولي ماجراي جلسه خرم آباد پروسه احضار را تسريع كرده است.»

شجاعي مي گويد:”بالاخره نفهميدم كه چرا ما را احضار كردند و اين كه چرا روزي كه ما به دادگاه فراخوانده مي شويم قاضي حضور ندارد.”

علي كرمي,وكیل این دو فعال حقوق زنان صبح امروز صورت جلسه اي تنظيم کرد مبني بر اينكه اين دو نفر به موقع در دادگاه حضور يافتند اما قاضي حضور نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.