حکم بهمن احمدی امویی ،روزنامه نگار ابلاغ شد

کانون زنان ایرانی :حکم بهمن احمدی امویی ،روزنامه نگار که از سوی دادگاه انقلاب به شش ماه حبس محکوم شده ،از سوی این دادگاه به تازگی در دو صفحه به او ابلاغ شده است.

در رای دادگاه که تایپ نشده و به صورت دست نویس است از جمله استنادات قاضی برای اثبات مجرم بودن احمدی امویی امضای بیانیه های مختلف ذکر شده است.

از جمله این بیانیه ها به امضای بیانیه فراخوان تجمع زنان برای درخواست حقوق برابر در میدان هفتم تیر تهران ،بیانیه دعوت پیش از پانصدتن از روشنفکران و شخصیت های سیاسی و فرهنگی ،دانشگاهی و مطبوعاتی جهت شرکت در مراسم پاپ ژان پل دوم ،حمایت از آزادی ژیل کارول (روزنامه نگار زندانی در عراق) ،بیانیه 260 روزنامه نگار در پشتبانی از اکبر گنجی و بیانیه ی “به فریاد ما برس ،سر نیزه اختناق زیر گلوی روزنامه نگاران ایرانی “و همچنین بیانیه یکصد روزنامه نگار در تحریم انتخابات مجلس هفتم اشاره شده است.

دیگر اتهام های احمدی امویی که از سوی قاضی شعبه سیزده دادگاه انقلاب به عنوان مستندات اثبات جرم او در خصوص اقدام علیه امنیت ملی عنوان شده ،برخی از نوشته ها و گزارش های او در روزنامه های مختلف ایران است .قاضی در این بخش به این گزارش ها استناد کرده است:سخت ترین روزهای دانشگاه تهران(در باره حادثه کوی دانشگاه)،شهریور 20 در بهار 82 و آخرین میخ بر تابوت دولت خاتمی .

بهمن احمدی امویی که به هنگام تهیه گزارش از تظاهرات مسالمت آمیز زنان در 22 خرداد در میدان هفت تیر بازداشت شده بود،به مدت یک هفته در اوین زندانی و چند ماه بعد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در شعبه امنیت دادگاه انقلاب محاکمه شد.

براساس حکم دادگاه ،شش ماه حبس او به مدت دو سال تعلیق می شود.

فریده غیرت وکیل مدافع احمدی امویی به حکم صادره اعتراض و درخواست تجدید نظر کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.