بیش از دو هفته بی خبری از وضعیت سپیده پور آقایی فعال حقوق بشر

کانون زنان ایرانی: با گذشت دوهفته از دستگیری سپیده پورآقایی, روزنامه نگار و فعال حقوق بشرهنوز خبری از او در دسترس نیست.

18 شهریور ماه سپیده پورآقایی از سوی نیروهای اطلاعات بازداشت شد و با گذشت دو هفته از این بازداشت او هنوز تماسی باخانواده اش نداشته است.او که روزنامه نگار است, در کمیته گزارشگران حقوق بشر فعالیت می کند. او از داوطلبان جمع آوری امضا برای کمپین یک میلیون امضا در کرج نیز بوده است. سپیده روز 18 شهریور به طور همزمان با پنج فعال حقوق بشر دیگر بازداشت شد.

در پیگیری های خانواده های بازداشت شدگان به آنها اعلام کرده اند که برایشان قرار بازداشت موقت یک ماهه صادر شده است اما درباره علت بازداشت شان اطلاعی نداده اند.

به گزارش کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر مادر سپیده پورآقایی گفته است : “در دادگاه انقلاب به وی گفته اند، پس از اتمام تحقیقات به سپیده اجازه تماس با منزل را خواهند داد.” وی با اعلام نگرانی از وضعیت دخترش می گوید: “مأمورانی که به منزل مراجعه کردند وسایل بسیاری از جمله کتب، دست نوشته ها، برگه ها و دفترچه های کمپین یک میلیون امضا، کیس کامپیوتر و ..را ضبط کردند.”

گفته می شود که سپیده پور آقایی و دیگر فعالان حقوق بشر بازداشتی (منصور فرجی، عباس خرسندی، قاسم شیرزادیان، میثم رودکی، بهرام راسخی فر ) در بند 209 اوین نگهداری می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.