بهروزي : فرهنگ ما تحمل قانون حمايت از خانواده را ندارد

خبرگزاري فارس: دبير كل جامعه زينب با اشاره به لايحه حمايت از خانواده گفت:فرهنگ ما تحمل اين قانون را ندارد و تصويب آن موجب از هم پاشيدن خانواده‌ها مي‌شود.

به گزارش خبرنگار فارس، دبير كل جامعه زينب (س)، در ميزگرد بررسي و آسيب‌شناسي لايحه حمايت از خانواده طي سخناني گفت:‌اصل اين لايحه خوب است چون مشكلات و معضلات حاكم را برطرف مي‌كند. اما در خصوص ماده 23 نقدهايي هست.
مريم بهروزي با بيان اين مطلب كه در قوانين خود نياز به يك تحول داريم گفت:‌ اين تحول ابتدا بايد در انديشه‌ علما و فقهاي ما اتفاق بيفتد، اين قانون بايد تحول خواه و اصلاح‌گرا باشد آنهم بر پايه عدالت.
بهروزي در ادامه با طرح اين پرسش كه آيا در شرايط كنوني اين قانون براي جامعه ما لازم است گفت: بايد ابتدا يك آمارگيري جامع صورت گيرد فرهنگ سازي در جامعه شود و سپس اين قوانين به تصويب برسد چرا كه فرهنگ ما تحمل اين قانون را ندارد و تصويب آن موجب از هم پاشيدن خانواده‌ها مي شود.
دبير كل جامعه زينب (س) در ادامه افزود: اين قانون اشتباه است چون در آن آمده است شرط اينكه مردي همسر دوم اختيار كند توانايي مالي اوست. مگر قرار است ما براي پولدارها قانون تصويب كنيم و سفره هوسراني براي آنها باز كنيم؟
وي در ادامه با اشاره به شرط ديگر لحاظ شده در اين لايحه براي ازدواج مجدد مرد گفت: دومين شرط عدالت مرد است، يعني بايد مرد متعهد عدالت شود خوب اين چه ضمانت اجرايي دارد؟اصلا چه كساني مي‌توانند عدالت را احراز كنند؟
مريم بهروزي با اشاره به مشكل مالي جوانان براي ازدواج گفت: دولت بايد رفع نياز و فقر كند،‌ معضل مسكن جوانان را حل كند اگر بگويد نمي‌تواند و نمي شود به معناي آن است كه حكومت اسلامي كارآمد نيست در حالي كه اسلام كارآمد است.
بهروزي در پايان افزود: طبق آمارهاي به دست آمده به ازاي هر هزار زن ، هزار و چهارده مرد، در جامعه است براي همين هيچ نيازي به اين قانون نداريم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.