ژاپني‌ها براي ‌طلاق وام مي‌دهند

خبرگزاري فارس: نخستين وام طلاق در ژاپن براي كمك به كساني كه در عشق شكست خورده‌اند در تأمين مخارج اين كار تأسيس شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز از توكيو، اين وام به نام “ر” براي كساني است كه قصد آغاز زندگي جديدي را دارند و به افرادي كه از همسرشان جدا شده‌اند كمك مي‌كند تا هزينه‌هاي قانوني و … را پرداخت كرده و نسبت به وام‌هاي ديگر هم از ميزان سود كم‌تري برخوردار است. پيش از اين تعداد زياد افرادي كه در ژاپن طلاق مي‌گرفتند به وام‌هاي پرسود روي مي‌آوردند.

«يوشيمي آئوكي» از مقامات بانك «كايوريتسو» در شهر «گيفو» در مركز ژاپن كه يكي از بانك‌هاي ارائه دهنده اين وام است، گفت: “‌اين به معني تشويق طلاق در جامعه نيست. ما مي‌خواهيم كه مردم هنگام مراجعه به بانك براي دريافت مشاوره در چنين مسائلي احساس راحتي كنند.”

در حالي كه هنوز هم ميزان طلاق در ژاپن نسبت به آمريكا و اروپا پائين است اما ازدواج‌هاي ناموفق در اين كشور در سال‌هاي اخير افزايش يافته است. در سال 2006‌، 2 نفر از هر 100 نفر طلاق گرفته‌اند كه اين ميزان در سال 1996، 7/1 درصد بوده است.
آمار طلاق در آمريكا در سال 2005، 6/3 نفر در هر 100 نفر بود در حالي كه اين ميزان در روسيه 5/5 و در بريتانيا 8/2 در سال 2003 بوده است.
در ژاپن فردي كه به علتي مانند خيانت عامل طلاق شناخته مي‌شود بايد به طور ميانگين 4 ميليون ين (17 هزار پوند) را براي جبران خسارت شريك زندگي خود بپردازد‌ اما بر اساس وام جديد افراد مي‌توانند تا 5 ميليون ين وام گرفته و سودي متعادل اما متغير را نيز كه تا دوشنبه 8/5 درصد بود، پرداخت كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.