افزایش پرونده های اختلافات خانوادگی در محاکم قضائی خانواده

معاون مجتمع قضائی خانواده ،از افزایش پرونده های اختلافات خانوادگی در محاکم قضائی خبر داد.
مهین دخت داوودی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بررسی ها نشان می دهد، اختلافات خانواگی در میان زوجین تا حد بسیاری افزایش یافته است و متاسفانه این امر حتی در میان زوج هایی که سالها از زندگی مشترک آنان می گذرد نیز مشاهده می شود.

وی در ارتباط با هشدار مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران در خصوص بحران طلاق در استان تهران، گفت: گرچه اختلافات خانوادگی به خصوص در تهران افزایش یافته اما پیش از مطرح کردن وضعیت بحرانی طلاق در تهران باید آمار میزان طلاق ثبت شده با آمار ازدواج ها به صورت دقیق مقایسه شود.

معاون مجتمع قضائی خانواده، تشکیل شورای رسیدگی به بحران طلاق را مثبت ارزیابی کرد و گفت : باید علت افزایش اختلافات میان زوجین مورد بررسی قرار گیرد و به طور حتم تشکیل این شورا ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

داوودی در ارتباط با آمار زنانی که به قصد طلاق راهی دادگاه خانواده می شوند، گفت: تمامی زنانی که به دادگاه مراجعه می کنند خواستار جدایی از همسر خود نیستند بلکه درصد بالایی از آنان به قصد دریافت مهریه و نفقه و یا به دلیل گرفتن حضانت فرزند در دادگاه خانواده تشکیل پرونده می دهند.

معاون مجتمع قضائی خانواده ، به عمده دلایل مراجعه زنان به دادگاه خانواده اشاره کرد و افزود: گرچه ، اعتیاد همسر، بیکاری و مشکلات روحی و روانی از جمله بیشترین دلایل مراجعه زنان به دادگاه است، اما عدم آشنایی زوجین با مسائل زندگی مشترک نیز بر میزان پرونده های خانوادگی در محاکم افزوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.