شوراي فرهنگي اجتماعي زنان اعلام كرد:بيشترين اختلافات زناشويي در آذربايجان‌غربي

نماينده قوه قضائيه در شوراي فرهنگي ـ اجتماعي زنان گفت: براساس آمار بيشترين اختلافات زناشويي مربوط به اختلاف زوجين در مطالبات زنان به مطالبه مهريه، در تنظيم لوايح به تنظيم دادخواست و در امر رسيدگي به پرونده‌هاي اطفال به صدور حكم رشد اختصاص داشته است.

به گزارش سرويس «زنان» ايسنا، بداغي در پانصد و شصت و هشتمين جلسه شوراي فرهنگي ـ اجتماعي زنان، گزارشي از فعاليت‌هاي دفتر حمايت از حقوق زنان و كودكان در سال 85 ارائه كرد و افزود: دفتر حمايت از حقوق زنان و كودكان مراجعان خود را براساس موضوعات بررسي مطالعات زنان، بررسي اختلافات زناشويي، رسيدگي به پرونده‌ اطفال، تنظيم لوايح و دادخواست طبقه‌بندي كرده است.

وي بيان كرد: در بررسي مطالبات زنان (اعم از مطالبه مهريه، نفقه، جهيزيه و اجرت المثل)، بيشترين مطالبات زنان در كل كشور مربوط به استان كهكيلويه و بويراحمد با 1056 مورد (مهريه با 388 مورد، جهيزيه با 347 مورد، نفقه با 266 مورد و اجرت المثل با 178 مورد) بوده است.

بداغي ادامه داد: در بررسي اختلافات زناشويي (اختلاف زوجين،‌ تقاضاي طلاق، ازدواج مجدد زوج، سوءرفتار زوج، عسر و حرج، مطالبه‌ ديه،‌ صلح و سازش و حضانت) بيشترين آمار اختلاف زناشويي در كل مربوط به آذربايجان‌غربي با 2346 مورد بوده است.

وي افزود: به طوري كه بيشترين آمار اختلاف زوجين مربوط به آذربايجان غربي با 1412 مورد‌، تقاضاي طلاق با 611 مورد مربوط به استان سيستان و بلوچستان، ازدواج مجدد زوج با 255 مورد و سوءرفتار زوج با 186 مورد و مطالبه ديه با 167 مورد و حضانت با 191 مورد مربوط به استان كهگيلويه و بوراحمد و عسر و حرج با 229 مورد و صلح و سازش با 541 مورد مربوط به استان اصفهان بوده است.

نماينده قوه قضائيه در شوراي فرهنگي ـ اجتماعي زنان تصريح كرد: در رسيدگي به پرونده‌هاي اطفال، بيشترين آمار پرونده اطفال و كودك آزادي مربوط به استان سيستان و بلوچستان بوده است كه به موسسات خيريه بهزيستي، دفاتر صدور شناسنامه، صدور حكم رشد و آموزش و پرورش براي ادامه تحصيل معرفي شده‌اند.

وي گفت: از جمله اقدامات حمايتي اين دفتر معرفي زوجين به مراكز مداخله در خانواده، معرفي بانوان بدسرپرست و بي‌سرپرست و كودكان به كميته امداد بهزيستي و اورژانس اجتماعي بوده است كه استان كهگيلويه و بويراحمد با 874 مورد بيشترين اقدام حمايتي از زنان و كودكان را داشته است.

بداغي بيان كرد: در بخش تنظيم لوايح، دادخواست و شكوائيه، استان سيستان و بلوچستان با 381 مورد، بيشترين آمار را داشته است، به طوري كه در بخش تنظيم شكوائيه استان سيستان و بلوچستان با 381 مورد و در تنظيم لوايح، استان كهگيلويه و بويراحمد با 282 مورد بيشترين آمار را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.