يك زن 70 سال به اشتباه در انگليس زنداني بود

خبرگزاري فارس: يك پيرزن بريتانيايي كه 70 سال پيش به اتهامي نادرست زنداني شده بود سرانجام پس از يافتن خانواده‌اش از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ديلي تلگراف، «جين گمبل» در سال 1937 و در سن 15 سالگي و زماني كه به عنوان نظافتچي كار مي‌كرد به اشتباه متهم به دزديدن يك سكه 12 پوندي از يك جراح شد.
وي براساس قوانين سال 1890 و حتي به رغم اين كه سكه مورد نظر بعدها پيدا شد محكوم و مجازات شد و از يك مركز رواني به مركز رواني ديگري برده مي‌شد. خانواده وي كه سال‌ها گمان مي‌كرده‌اند او مرده است اخيراً وي را در يكي از اين مراكز نگهداري اين افراد پيدا كردند.
«ديويد» برادر 63 ساله اين خانم كه هنوز در خانه مادري خود زندگي مي‌كند اخيراً يك پرسشنامه را دريافت مي‌كند كه در آن مشخصات مادر او نوشته شده است. وي مي‌گويد:” من فكر كردم اين تنها يك پرسشنامه از اشخاص پير است اما زماني كه نام جين را روي آن ديدم جا خوردم.”
وي به همراه برادر ديگرشان كه براي آخرين بار در سني بسيار پائين خواهر را ديده بوده به مركز مراجعه مي‌كنند و خواهر خود را پس از سال‌ها ديدار مي‌كنند.
در حالي كه مقامات مركز گفته بودند پيرزن 85 ساله ناشنواست و ممكن است هيچ چيزي رابه ياد نياورد «آلن» برادر بزرگ‌تر وي مي‌گويد: “‌يك پيرزن كوتاه قد با عصا وارد اتاق شد به ما نگاهي كرد و بلند بلند شروع به گريه كرده و نام من و ديويد را صدا زد و ما را در آغوش گرفت.”
برادران خانم «گمبل» مي‌گويند كه بعدها متوجه شدند كه پدرشان سال‌ها براي آزادي «جين» تلاش كرده است اما از زماني كه او را به يك مركز رواني منتقل كرده‌اند و پدر آن‌ها نيز در گذشته است ديگر از وي خبري نداشته‌اند و مراكز نگهداري او هم به اين علت كه وي را داراي سلامتي روان نمي‌دانسته‌اند صحبت‌هاي او را مبني بر داشتن خانواده قبول نمي‌كردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.