معاون اول رییس جمهوری: کاهش ساعات کاري زنان را پيگيري مي کنيم

معاون اول رئيس جمهور گفت: بايد در ساعات کار زنان ارفاق داشته باشيم ، مگر نه اين که از مسووليت آنها در خانواده ، دولت و نظام منتفع مي شوند؛ لذا دولت بايد هزينه اين کار را پرداخت کند و اگر در جهت کاهش ساعات کاري زنان نياز به ارائه لايحه يا بررسي باشد، دولت آمادگي لازم در اين زمينه را دارد و اين کار را انجام مي دهد.
پرويز داوودي افزود: جايگاه ويژه خانواده ، ازدواج جوانان ، استمرار امنيت زندگي مشترک ، تامين معيشت اعضاي خانواده ، نقش تربيتي والدين ، جلوگيري از فرار اعضاي خانواده و ارائه تسهيلات در برنامه هاي دولت نهم براي حفظ و صيانت از خانواده ديده شده است.
وي در ديدار مشاوران امور بانوان دستگاه هاي اجرايي و استانداري ها اظهار کرد: گرچه شايد در عمل تفاوت هايي بين زن و مرد احساس شود، ولي زماني که به بينشهاي عميق اسلام و آيات قرآن مراجعه مي کنيم ، نه تنها تفاوتي بين اين 2 جنس ديده نمي شود، بلکه زنان را در بسياري از جهات برتر مي بينيم.
وي افزود: در طول تاريخ ، اين زنان بوده اند که همواره در مسائل مختلف نقش داشته اند و منشا حرکت و بروز و ظهور مردان بزرگ بوده اند.
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به آياتي از قرآن ، به ترسيم چهره زن در قرآن پرداخت و گفت: در فرهنگ اسلامي و نگاه اجتماعي ، به زن به عنوان موجودي متفکر، مدير، مدبر، آزاده ، باوقار، عفيف و محور خانواده نگريسته مي شود.
وي ادامه داد: در طول دوران شکل گيري انقلاب و پيروزي انقلاب اسلامي ، زنان دوشادوش مردان در صحنه هاي مختلف منشا اثر بوده اند و نگاه ما با اين سابقه فرهنگي که داريم ، نسبت به زن ، در مقايسه با جوامع شرق و غرب ، متفاوت بوده ؛ در حالي که نگاه فرهنگ غرب و شرق نسبت به زنان در حد شان و منزلت آنها نبوده و نيست.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *