بيانيه جمعي از مردان برابري خواه جنسيتي درباره مازيار سميعي

در پي تجمع دانشجويي که در اعتراض به احکام صادره براي فعالين دانشجويي در دانشکده علوم اجتماعي دانشگاه علامه طباطبايي در روز سه شنبه (8 آبان) صورت گرفت، تعداد هشت نفر از دانشجويان توسط افراد لباس شخصي که بعداً مشخص شد منتسب به وزارت اطلاعات بوده اند، دستگير شدند.

پنج تن از آنان در روز چهارشنبه آزاد شدند، اما سه نفر ديگر همچنان در بازداشت به سر مي برند و بر اساس اخبار رسيده در بند 209 زندان اوين نگهداري مي شوند. مازيار سميعي، يکي از اين دستگير شدگان است که به عنوان يک فعال اجتماعيِ صلح طلب در جهت تحققِ حقوق انساني فعاليت مي کند. وي يکي از داوطلبان کمپين يک ميليون امضاء بوده و مدافع حقوق برابر زنان و مردان است.

دستگيري و بازداشت مازيار سميعي در شرايطي است که دولت – مردانِ صاحب قدرت، فشار بر کنشگران اجتماعي را به شدت افزايش داده اند و تلاش دارند مسالمت آميزترين جنبش هاي اجتماعي را نيز سرکوب نمايند.

استفاده فزاينده از خشونت در واکنش هاي کور نسبت به مطالبات و اعتراضات اجتماعي نشان از ناتواني دولت – مردان در پاسخگويي صحيح به مطالبات اجتماعي دارد. در واقع، خشونت و مردسالاري دو عنصر در هم تنيده اند و يکي بدون ديگري امکان حيات ندارد. چنين خشونت لجام گسيخته اي از هر ابزاري استفاده مي کند تا منافع بنيادگرايانه و مردسالارانه را حفظ کند. خشونتي که نمي تواند فعاليت کنشگران اجتماعي را فهم کرده و تاب آورد.

ما، جمعي از مردان هوادار برابري جنسيتي ضمن اعتراض به دستگيري فعالان دانشجويي، بويژه مازيار سميعي، اعلام مي داريم که فشارها و هزينه هايي که بر کنشگران جنبش هاي اجتماعي تحميل مي شود نه تنها مانع از فعاليت آنها نخواهد شد، بلکه باعث مي شود که اين کنشگران بيش از پيش به حقانيت راهي که مي پيمايند معتقد شوند، و اقدامات خويش را در جهت رسيدن به اهدافشان ادامه دهند.

منبع:مردان براي برابري

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.