آیت الله موسوی تبریزی در واکنش به حکم دلارام علی: اقدام علیه امنیت ملی یک انگ سیاسی است

سایت تغییر برای برابری : دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم حکم بازداشت دلارام علی را محکوم کرد و قوانین تبعیض آمیز علیه زنان را قابل اصلاح خواند.

حسین موسوی تبریزی در گفت و گو با سایت تغییر برای برابری، تجمع 22 خرداد میدان هفتم تیر را قانونی خواند و تاکید کرد:”طبق قانون هر تجمعی که در آن از سلاح استفاده نشده و اهداف خلاف شرع را دنبال نمی کند آزاد است. بنابراین تجمعی که زنان به خاطر شرکت در آن حکم بازداشت یا شلاق گرفته اند غیرقانونی نبوده است”.

آیت الله تبریزی حکم “اقدام علیه امنیت ملی” را نوعی انگ سیاسی خواند و افزود:” دولت ها نمی توانند به صرف فعالیت سیاسی و اجتماعی این اتهام را وارد کنند. اقدام علیه امنیت ملی تعریف مشخصی دارد و درست نیست این موضوع را نسبت به هر متهمی طرح کرد”.

این روحانی همچنین کلیه قوانین مربوط به زندگی زنان را قابل تغییر دانست و تاکید کرد:”ما قوانین زیادی در مورد زنان و حتی مردان داریم که باید با شرایط روز و به نفع همه مردم تغییر کند. در مورد زنان قوانینی نظیر دیه، ارث ، حضانت فرزندان، طلاق، دیه و … قابل تغییر هستند و این تغییر به هیچ وجه خلاف شرع نیست چرا که بسیاری از مراجع تقلید فتاوایی در این باره صادر کرده اند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.