فاطمه رهبر،نماینده مجلس :تعيين سهميه براي خانم‌ها در انتخابات دور از عدالت است

خبرگزاري فارس: فاطمه رهبر اظهار داشت: بنده شخصاً تعيين سهميه براي خانم‌ها در انتخابات را دور از عدالت مي‌دانم.

فاطمه رهبر در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس در خصوص سهميه زنان اصولگرا در انتخابات مجلس هشتم اظهار داشت: بنده شخصاً به تعيين سهميه براي خانم‌ها در انتخابات قائل نيستم و آن را به دور از عدالت مي‌دانم.

وي ادامه داد: وليكن اميدوار هستم شرايط به گونه‌اي باشد كه بر اساس شايسته‌سالاري و آن شاخصه‌هايي كه در شخصيت حقوقي و حقيقي و توانمندي‌هاي افراد وجود دارد، جدا از اينكه جنسيت را بخواهند در نظر بگيرند، توجه شود.

نماينده مردم تهران ادامه داد: گاهي اوقات ممكن است به لحاظ همين شاخصه‌ها تعداد خانم‌ها از آقايان بيشتر شود، ولي طبيعتاً ما به آنجا نمي‌رسيم و شرايط نيز فراهم نمي باشد، اميدواريم براي خانم‌ها چنين زمينه‌اي بوجود بيايد چرا كه در حال حاضر تعداد خانم‌ها در مجلس 13 نفر است و ما علاوه بر كارهاي عمومي كه در مجلس پا به پاي آقايان انجام مي‌دهيم، در كميته‌ها، در صحن علني و كميسيون‌ها فعال هستيم و خانم‌هاي كشور نيز از ما توقع دارند براي آنها كار جداگانه‌اي انجام دهيم، كه واقعاً كار طاقت‌فرسايي را گردن نمايندگان خانم مي‌گذارد، بنابراين اگر تعداد خانم‌ها بيشتر شود قطعاً اقدامات بهتري را خواهيم داشت.
فاطمه رهبر تصريح كرد: سياست‌هاي جبهه متحد اصولگرايان را همه نيروهاي اصولگرا قبول خواهند داشت و استفاده شخصي و صورت سليقه‌اي نخواهد گرفت.
وي گفت: اصولگرايان در پيشبرد اهدافي كه در پيش دارند، به نفع فرد و گروه خاصي تصميم گيري نمي‌كنند، ليكن همه‌ي تصميمات آنها هماهنگ با سياست‌هاي نظام و به نفع كشور خواهد بود.
اين نماينده مجلس گفت: در جبهه متحد اصولگرايان بررسي مصاديق استاني شروع شده و در تهران وارد بررسي مصاديق نشده‌اند و ما با احزاب و گروه‌هايي كه در ارتباط هستيم افرادي كه مد نظرمان بوده را اعلام كرده‌ايم كه به وقت خود بايد مورد بررسي و دقت خاص قرار گيرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.