استاندار سيستان و بلوچستان: وظيفه كارگروه بانوان تحكيم خانواده است

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: مهمترين وظيفه و كاركرد كارگروه بانوان استان تلاش براي نهادينه كردن و تحكيم خانواده است.

به گزارش ايرنا، “حبيب‌الله دهمرده” روز چهارشنبه در نشست كارگروه بانوان و خانواده استان بيان كرد: طرحهاي ارايه شده به اين كارگروه بايد با رويكردي مثبت در حوزه‌هاي اجتماعي، فرهنگي و آموزشي بررسي شود.

وي تاكيد كرد: بانوان همواره با حضور پرشور و گسترده‌اي خود در صحنه‌هاي مختلف سبب پيشرفت كشور بوده‌اند و به همين علت بايد شان و منزلت والاي آنان در جامعه حفظ شود.

او ادامه داد: برخورداري زنان از حقوق كامل قانوني و فراهم‌آوردن شرايط مساعد براي بروز استعدادها و خلاقيتهاي آنان از مسايل مهمي است كه بايد مورد توجه برنامه‌ريزان قرار گيرد.

مشاور استاندار سيستان و بلوچستان در امور بانوان و خانواده نيز در اين نشست گفت: وظيفه اصلي اين دفتر دريافت ديدگاه‌ها، انتخاب بهترين‌ها و برنامه‌ريزي مناسب براي امور بانوان و خانواده در استان است.

به گزارش ايرنا، “افضل بلوكي” بيان كرد: ايجاد اشتغال و پوشش حمايتي زنان و دختران خودسرپرست نياز به توجه و مشاركت بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي استان دارد.

وي اظهار داشت: مشاوره حقوقي براي زناني كه به علت نداشتن سواد كافي و پشتوانه حقوقي با مشكل مواجه شده‌اند به عنوان يكي از طرحهاي پيشنهادي سازمانهاي مردم نهاد مطرح شده است.

او ادامه داد: همچنين از هفت تشكل مردم نهاد استان طرحها و پژوهشهايي در اين حوزه به كارگروه بانوان و خانواده ارايه شده كه با مجموع ‪۸۰‬ ميليون ريال اعتبار در حال بررسي است.

وي بيان كرد: امسال يك ميليارد ريال اعتبار براي اجراي طرحهاي متعدد در بخش بانوان و خانواده نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.