سهم زنان مسلمان در زندگی اقتصادی و مدنی بریتانیا

نخستین دیدار از گروه تازه زنان مسلمان که دولت بریتانیا را در ریشه کن کردن افراط گرایی و از بین بردن موانع فرهنگی یاری می کند دیروز با حضور وزیر امور جوامع قومی در لندن، بریتانیا تشکیل و بر حضور پررنگ زنان در زندگی اقتصادی، مدنی و اجتماعی جامعه تأکید شد.
به نقل از آسوشیتدپرس پاکستان، هیزل بلیرز وزیر امور جوامع در دولت بریتانیا که در این همایش ریاست جلسه را برعهده داشت، گفت: دولت بریتانیا اعتقاد دارد زنان نقش ارزشمندی در تقویت روابط جامعه در بریتانیا برعهده دارند.

گروه مشورتی و ملی زنان مسلمان به حضور 19 زن مسلمان از جامعه مسلمان بریتانیا فعالیت می کند.

این جلسه روز جمعه 2 آذر ماه در مرکز لندن به منظور بحث و بررسی موضوعات و نگرانی هایی که بر زندگی زنان مسلمان در بریتانیا تأثیر گذاشته برگزار شد تا نقش زنان در جامعه بریتانیایی مورد تأکید قرار گیرد.

بلیرز در این جلسه ابراز امیدواری کرد اعضای این جلسه به سفیران و الگوهای جامعه وارد عمل شوند چرا که آنها می توانند با حمایتهای این وزارتخانه نقش خود در جامعه را ارتقاء دهند.

وی افزود: براساس آمار 800 هزار زن مسلمان در جامعه بریتانیا زندگی می کنند و دولت امیدوار است بتواند اعتبار اخلاقی خانواده ها را برای به چالش گرفتن ایدئولوژی شایع شده توسط افراط گرایان ارزیابی کند.

زلیخا دلا از سازمان “پیریمری تراست” در لانکشایر گفت: ما به دنبال شرایط عمومی هستیم که زنان طی آن بتوانند در جامعه ایفای نقش کرده و شهامت پذیرش این نقش های بزرگ را داشته باشند.

این گروه تازه تأسیس هفت بار طی سال تشکیل جلسه می دهد تا توصیه های خود را به منظور تقویت زنان مسلمان و افزایش سهم حضور آنها در زندگی اقتصادی، اجتماعی و مدنی دولت بریتانیا را یاری کند.

آنها همچنین به گزارش درباره پیشرفت پروژه های جاری پرداخته و راه های تازه ای برای انعکاس صدای زنان مسلمان به دولت پیشنهاد می کنند.

منبع:خبرگزاري مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.