انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ايران خواست: توجه مسوولان به مساله‌ي امنيت جاني روزنامه‌نگاران و خبرنگاران بويژه در شهرستان‌ها

هيات مديره‌ي “انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ايران” خواستار توجه مسوولان به مساله امنيت جاني روزنامه‌نگاران و خبرنگاران بويژه در شهرستان‌ها شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بدرالسادات مفيدي – دبير انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ايران – با اعلام اين مطلب اظهار كرد: با توجه به گزارش‌هاي دريافتي از سوي برخي از روزنامه‌نگاران آسيب ديده در شهرستان‌ها ازجمله كرمان و كرج اين موضوع در جلسه اخير هيات مديره مطرح شد و اعضاي آن به اجماع خواستار انعكاس نگراني‌شان در اين خصوص شدند.

او گفت: يكي از شاكيان سردبير هفته‌نامه كرمان ورزشي است كه اخيرا مورد ضرب و جرح عده‌اي ناشناس قرار گرفته و در اثر وارد شدن چند ضربه دشنه به بدنش، يكي از شريان‌هاي او قطع شده و هم اكنون در حالت نيمه فلج در منزل خود بستري است. پيش از اين نيز دو تن ديگر از روزنامه‌نگاران ورزشي‌نويس در اين شهر مورد ضرب و شتم افراد ناشناس قرار گرفته‌اند كه از ترس امنيت جاني خود ترجيح مي‌دهند نام آن‌ها اعلام نشود.

وي تصميم ديگر هيات مديره انجمن را تقاضاي آزادي مشروط يك روزنامه‌نگار زنداني در سنندج از رييس قوه قضاييه اعلام كرد.

مفيدي در ادامه به اعتراض اعضاي هيات مديره انجمن نسبت به لغو امتياز نشريه‌هاي “مدرسه” و “ديلماج” اشاره كرد و افزود: ظاهرا لغو امتياز نشريات توسط هيات نظارت بر مطبوعات بدون ذكر علت آن در يك ابلاغيه رسمي، دارد به تدريج به يك رويه تبديل مي‌شود و حال آنكه به موجب اصل 168 قانون اساسي، رسيدگي به جرايم مطبوعاتي بايد در دادگاه علني و با حضور هيات منصفه صورت گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.